Quixx Grip-protect

1 tabl. do ssania zawiera: 10 mg jota-karagenu (Carragelose®), izomalt, żółty barwnik i aromaty (miodowy, mentolowy i cytrynowo-miętowy). Carragelose® substancja pochodząca z czerwonych alg morskich.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Quixx Grip-protect 20 szt., tabl. do ssania 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny. Preparat tworzy barierę ochronną przed wirusami przeziebienia, czynnikami zewnętrznymi. Carragelose® tworzy otoczkę wokół wirusów i zapobiega ich przyleganiu do błon śluzowych. W efekcie zmniejsza się rozprzestrzenianie i namnażanie wirusów powodujących przeziębienie.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci >6 rż.: 1 tabl. kilka razy dziennie w zależności od indywidualnych potrzeb – zwykle 3–6 razy dziennie. Nie należy przekraczać 6 tabl. dziennie ponieważ może wystapić działanie przeczyszczające. Preparat można przyjmować przez dłuższy okres (do 30 dni). 

Wskazania

Nawilżanie błon śluzowych jamy ustnej i gardła w przypadku np. kaszlu, chrypki lub oddychania suchym powietrzem. Zapobiegawczo, jak również wspomagająco w leczeniu objawów przeziębienia i chorób grypopodobnych. Ochrona i wpomaganie leczenia infekcji wirusowych górnych dróg oddechowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Dzieci < 6 rż.

Ciąża i laktacja

Preparat można stosować w czasie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Preparat nie zawiera środków przeciwbólowych, konserwantów, składników pochodzenia zwierzęcego. Preparat zawiera ksylitol, może być stosowany przez diabetyków. Jedna tabletka do ssania odpowiada 0,1 jednostki chlebowej (jedna jednostka chlebowa odpowiada 12 g węglowodanów przyswajalnych). Preparat nie zawiera laktozy ani glutenu - może być stosowany przez wegan.

Interakcje

Dotychczas nie są znane żadne skutki uboczne. Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji z innymi preparatami.

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."