Quecor®

1 tabl. zawiera 370 mg kory dębu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Quecor® 90 szt., tabl.

Quercus sp.

2019-04-05

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Garbniki katechinowe wiążą się z grupami aminowymi białek i tworzą na powierzchni błony śluzowej jelita warstwę ochronną, która utrudnia przenikanie wody do światła jelita. Osłabiony zostaje ruch perystaltyczny jelita. Garbniki wiążą się również z białkiem komórek drobnoustrojów, dzięki czemu mogą hamować rozwój niektórych mikroorganizmów.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 2 tabl. 3 razy dziennie. Dzieci i młodzież: nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Nie stosować dłużej niż 3 dni.

Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie w objawowym leczeniu łagodnych biegunek.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Należy poinformować pacjenta, że nawracająca biegunka lub pojawienie się krwi w stolcu wymaga konsultacji z lekarzem. Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania u osób poniżej 18 roku życia.

Niepożądane działanie

Częstość nieznana: mogą wystąpić reakcje alergiczne.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak wystarczających danych, nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży lub laktacji. Brak danych na temat wpływu na płodność.

Interakcje

Lek może opóźniać wchłanianie innych równocześnie stosowanych leków; powinien być przyjmowany przynajmniej na godzinę przed lub po zastosowaniu innych leków.

Preparat zawiera substancję: Quercus sp.

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."