Pudrospan® - Puder płynny

1 g zawiesiny na skórę zawiera 10 mg benzokainy, 200 mg tlenku cynku i 10 mg mentolu. Preparat zawiera etanol.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Pudrospan® - Puder płynny but. 100 g, zaw. na skórę

Benzocaine,

Menthol,

Zinc oxide

4.02 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat do stosowania miejscowego. Benzokaina wykazuje działanie miejscowo znieczulające - stosowana jest wyłącznie do znieczulenia powierzchniowego. Tlenek cynku działa ściągająco, osłaniająco i słabo odkażająco, łagodząc stany zapalne, obrzęki i odczyny alergiczne. Mentol drażni receptory cieplne i osłabia wrażliwość włókien czuciowych przewodzących ból. Podany na skórę wywołuje uczucie chłodu i miejscowego znieczulenia (utrzymuje się 15-30 minut).

Dawkowanie

Zewnętrznie. Smarować zmienioną chorobowo powierzchnię skóry 3-4 razy na dobę. Przed użyciem wstrząsnąć.

Wskazania

Pokrzywka i inne stany zapalne skóry przebiegające ze świądem. Pomocniczo w łagodzeniu objawów ospy wietrznej, półpaśca, po ukąszeniu owadów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie należy stosować preparatu długotrwale i na duże powierzchnie skóry; na rany, otarcia skóry, zmiany sączące. Ze względu na ryzyko methemoglobinemii nie stosować preparatu u małych dzieci.

Środki ostrożności

Unikać kontaktu preparatu z oczami i błonami śluzowymi. W przypadku dostania się preparatu w okolice oczu, natychmiast przemyć dużą ilością wody.

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić reakcje alergiczne, miejscowe podrażnienie skóry.

Ciąża i laktacja

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Cena

Pudrospan® - Puder płynny, cena 100% 4.02 zł

Preparat zawiera substancję: Benzocaine, Menthol, Zinc oxide

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."