Prurifem

Preparat zawiera: aloes, olejek drzewa herbacianego, cardiospermum (Cardiospermum Halicacabum) i witaminę E.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Prurifem tuba 30 ml, krem 27.0 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat o fizjologicznym pH, opartym na liposomach aloesu, olejku drzewa herbacianego, cardiospermum i witaminy E, stwarzającym dogodne warunki do rozwoju i stabilizacji naturalnej flory bakteryjnej. Składniki preparatu łagodzą świąd sromu, wzmacniają funkcje obronne skóry, minimalizując ryzyko podrażnień.

Dawkowanie

Cienką warstwę kremu nakładać 3-4 razy dziennie.

Wskazania

Dorośli: Profilaktycznie w przypadku suchości i dyskomfortu okolicy sromu, typowych w okresie menopauzy, świąd, pieczenie, podrażnienie oraz infekcje skóry okolicy sromu i odbytu, profilaktycznie po leczeniu przeciwzapalnym pochwy i sromu układu moczowego, wulwodynia, westybulodynia, świąd odbytu spowodowany infekcją owsikiem. Dzieci: Świąd i podrażnienia sromu u dzieci, świąd odbytu spowodowany infekcją owsikiem, zalecany w przypadku stulejki oraz zrostu mniejszych warg sromowych w okresie dziecięcym.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Uwagi

Długotrwałe stosowanie może powodować nadwrażliwość.

Cena

Prurifem, cena 100% 27.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."