PrOVag żel

Żel zawiera metabolity bakterii kwasu mlekowego (Lactobacillus ferment) - głównie kwas mlekowy i inne kwasy organiczne.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
PrOVag żel 30 g pojemnik Airless, żel 19.52 zł 2019-04-05

Działanie

Hipoalergiczny żel do smarowania okolic intymnych dla kobiet i dzieci >1 rż. Preparat działa przeciwgrzybiczo ograniczając wzrost Candida albicans, Candida glabrata, a także przeciwbakteryjnie wobec drobnoustrojów najczęściej wywołujących stany zapalne pochwy, takich jak: Gardnerelia vaginalis, Escherichia coli, Prevotella bivia, Streptococcus agalactiae. Wspomaga leczenie i łagodzi skutki zakażeń. Ponadto zmniejsza uczucie pieczenia i dyskomfortu, łagodzi podrażnienia i inne dolegliwości związane ze stanem zapalnym okolic intymnych, pielęgnuje i nawilża. Nie zawiera konserwantów.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci: na umyte i osuszone okolice intymne nakładać cienką warstwę żelu raz na dobę, na noc. W razie potrzeby żel można stosować 2-3 razy na dobę. Nie połykać.

Wskazania

Zapobieganie i leczenie wspomagające zakażeń bakteryjnych i grzybiczych okolic intymnych. Łagodzenie objawów zakażenia bakteryjnego lub grzybiczego takich jak pieczenie, świąd, dyskomfort. Profilaktycznie w stanach zwiększonego ryzyka wystąpienia stanów zapalnych w okolicach intymnych, a zwłaszcza: w trakcie i po kuracji antybiotykowej (doustnej lub dopochwowej); w sytuacjach utrudnionej higieny, np. podczas podróży; przy częstym korzystaniu z basenu, jacuzzi, sauny; po depilacji okolic intymnych; w okresie klimakterium, po połogu, w cukrzycy. Codzienna higiena okolic intymnych. Zalecany szczególnie kobietom i dzieciom ze skłonnościami do suchości zewnętrznych narządów płciowych, zaburzeń naturalnej mikroflory oraz nawracających stanów zapalnych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.

Środki ostrożności

Jeśli po zastosowaniu żelu pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy tj. nasilenie świądu, nasilenie pieczenia, wysypka itp. należy zaprzestać stosowania preparatu.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak odpowiednich badań, w okresie ciąży i karmienia piersią preparat stosować po konsultacji z lekarzem.

Uwagi

Żel nie brudzi bielizny.

Cena

PrOVag żel, cena 100% 19.52 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."