PrOVag

1 kaps. zawiera 1 mld pałeczek kwasu mlekowego w następujących proporcjach: 50% Lactobacillus gasseri 57C, 25% Lactobacillus fermentum 57A, 25% Lactobacillus plantarum 57B.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
PrOVag 40 szt., kaps.

Lactobacillus plantarum,

Lactobacillus gasseri,

Lactobacillus fermentum

65.65 zł 2019-04-05

Działanie

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, która pomaga odbudować/przywrócić właściwą mikroflorę układu moczowo-płciowego i pokarmowego. Bakterie kwasu mlekowego w sposób naturalny przemieszczają się z dolnego odcinka przewodu pokarmowego i zasiedlają pochwę. Przywracają równowagę mikrobiologiczną pochwy oraz produkują kwas mlekowy, który utrzymuje odpowiednie (kwaśne) pH pochwy. Ponadto wykazują zdolność do produkcji nadtlenku wodoru o działaniu antybakteryjnym. W badaniach in vitro wykazano antagonizm bakterii z rodzaju Lactobacillus wobec: Candida albicans, Streptococcus agalactiae, Escherichia coli, Prevotella bivia, Gardnerella vaginalis.

Dawkowanie

Doustnie. Kobiety i dziewczęta: 1 kaps. dziennie, popijając wodą. Stosować przez co najmniej 20 dni. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.

Wskazania

Do postępowania dietetycznego: pomocniczo w celu codziennego uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej układu moczowo–płciowego i utrzymania właściwego pH pochwy; pomocniczo przy wtórnych i nawracających niedyspozycjach kobiecych wywołanych obecnością w pochwie chorobotwórczych bakterii i grzybów; w trakcie i po zakończeniu przyjmowania leków przeciwbakteryjnych (w tym w trakcie i po antybiotykoterapii ogólnej i miejscowej); w trakcie i po zakończeniu przyjmowania leków przeciwrzęsistkowych i przeciwgrzybiczych; w trakcie i po leczeniu metronidazolem; w celu odbudowy prawidłowej flory bakteryjnej układu moczowo–płciowego i przywrócenia właściwego pH pochwy; w okresie okołomenopauzalnym; w trakcie i po menstruacji; w połogu; przed i po ingerencjach medycznych w obrębie układu moczowo–płciowego; dla kobiet i dziewcząt uczęszczających na basen, korzystających z jacuzzi, solarium, często podróżujących.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Środki ostrożności

Preparat zawiera cukry i substancję słodzącą. Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający.

Ciąża i laktacja

W ciąży i okresie karmienia piersią stosować pod nadzorem lekarza.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia.

Cena

PrOVag, cena 100% 65.65 zł

Preparat zawiera substancję: Lactobacillus plantarum, Lactobacillus gasseri, Lactobacillus fermentum

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."