ProctoLact - M®

1 saszetka zawiera 2 miliardy żywych, liofilizowanych bakterii Lactobacillus rhamnosus PL1 (~2x109 CFU) i 500 mg inuliny.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
ProctoLact - M® 10 saszetek, proszek do sporz. zaw. doustnej 24.0 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety przyczynia się do utrzymania prawidłowej równowagi mikroflory jelit oraz wspomaga prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego – w szczególności końcowego odcinka tj. odbytu i odbytnicy. Profilaktyka i wspomaganie leczenia: stanów zapalnych odbytnicy i odbytu, owrzodzeń śluzówki odbytu, szczelin odbytu, przetok i ran okołoodbytowych, nawrotowych guzków krwawniczych. Szczep Lactobacillus rhamnosus PL1 hamuje wzrost bakterii chorobotwórczych, będących częstą przyczyną stanów zapalnych odbytnicy i odbytu oraz ran okołoodbytowych. Inulina ułatwia przesuwanie się mas kałowych wzdłuż jelita, usprawniając perystaltykę jelit i przywracając regularność wypróżnień.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci od 3. rż.: 1 saszetka dziennie, podczas posiłku. W ostrych stanach zapalnych: 2 saszetki dziennie przez pierwsze 7 dni.  Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Sposób podania. Zawartość saszetki rozpuścić w niewielkiej ilości letniej wody (100 ml), odczekać kilka minut, starannie wymieszać i wypić. Dla przywrócenia właściwej równowagi mikroflory odbytnicy i odbytu preparat powinien być stosowany nie krócej niż 10 dni.

Wskazania

Preparat zalecany jest: w zaburzeniach mikroflory jelit, szczególnie przy dolegliwościach ze strony końcowego odcinka przewodu pokarmowego (odbytu i odbytnicy), w trakcie i po stosowaniu antybiotyków, w trakcie podróży (np. do krajów egzotycznych), podczas biegunek, w tym biegunek podróżnych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

U małych dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz osób z obniżoną odpornością preparat należy stosować pod nadzorem lekarza.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Cena

ProctoLact - M®, cena 100% 24.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."