Proctanal® enema

1 but. zawiera: sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, sól sodowa p-oksybenzoesanu metylu, woda oczyszczona.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Proctanal® enema 120 ml, wlewka doodbytnicza 9.9 zł 2019-04-05

Działanie

Przesuwa masę kałową, ułatwia wypróżnianie.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież (12-18 lat): 1 lewatywa ze 120 ml. Należy stosować jedną lewatywę dziennie. Sposób użycia: Opakowanie składa się z jednej butelki i jednego aplikatora. Wlewka doodbytnicza może być stosowana w temperaturze pokojowej. W przypadku preferowania stosowania ciepłych wlewek, wystarczy umieścić wlewkę w ciepłej wodzie (poprzez zanurzenie lub w strumieniu wody pod kranem). W celu uzyskania najlepszych rezultatów należy położyć się na lewym boku. Należy usunąć opaskę ochronną z aplikatora doodbytniczego, ściągnąć osłonkę z butelki i nałożyć aplikator. Chwycić butelkę, delikatnie wsunąć aplikator do odbytu i powoli wycisnąć całą zawartość butelki. Po zakończeniu aplikacji, należy pozostać w pozycji leżącej do momentu poczucia silnej potrzeby wypróżnienia, która zazwyczaj następuje w ciągu 5 minut.

Wskazania

Preparat o działaniu przeczyszczającym do oczyszczania jelita grubego.

Przeciwwskazania

Wlewka doodbytnicza nie może być stosowana w przypadku chronicznych bólów brzucha lub bólów nieznanego pochodzenia. Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Niepożądane działanie

Może powodować bóle brzucha oraz biegunkę u osób wrażliwych.

Cena

Proctanal® enema, cena 100% 9.9 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."