Pregna250 DHA

1 kaps. zawiera 250 mg DHA (kwasu dokozaheksaenowego), pochodzącego z wysokooczyszczonego oleju z tłustych ryb morskich.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Pregna250 DHA 30 szt., kaps.

Docosahexaenoic acid

27.0 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety zawierający kwas dokozaheksaenowy, który wspomaga prawidłowy rozwój mózgu dziecka. Suplementacja DHA jest zalecana w celu zapewnienia prawidłowych zasobów tego składnika w organizmie matki i zapewnienia prawidłowej jego dystrybucji do płodu lub niemowlęcia karmionego piersią. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 200 mg DHA ponad zalecane spożycie 250 mg kwasów tłuszczowych omega-3 dziennie. Taką podaż zapewnia spożycie 2 kaps. preparatu.

Dawkowanie

Doustnie: 1-2 kapsułki dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Uzupełnienie niedoboru DHA (kwasu dokozaheksaenowego) w diecie. Preparat polecany kobietom w ciąży i matkom karmiącym piersią.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zbilansowanej, zrównoważonej diety jest niezbędne dla zachowania prawidłowego stanu zdrowia.

Cena

Pregna250 DHA, cena 100% 27.0 zł

Preparat zawiera substancję: Docosahexaenoic acid

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."