Potazek MAG

1 kaps. o przedłużonym uwalnianiu zawiera 500 mg chlorku potasu (262,2 mg potasu - 13,1% RWS) oraz 313 mg cytrynianu magnezu (w tym 50 g magnezu - 13,3% RWS).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Potazek MAG 50 szt., kaps. o przedł. uwalnianiu 22.36 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety przeznaczony do stosowania jako preparat ułatwiający pokrycie zapotrzebowania organizmu na potas oraz magnez. Polecany jest w szczególności osobom dbającym o prawidłowe ciśnienie krwi oraz prawidłowe funkcjonowanie mięśni i układu nerwowego.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 kaps. 2 razy dziennie. Preparat przyjmować w trakcie posiłku lub tuż po nim, popijając wodą. W przypadku osób mających problem z połykaniem kapsułkę należy otworzyć i wysypać jej zawartość do spożywanego pokarmu bezpośrednio przed spożyciem. Niezwłocznie popić wodą.

Wskazania

Potas zawarty w suplemencie diety wspomaga: utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi, prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, prawidłowe funkcjonowanie mięśni. Magnez zawarty w suplemencie diety: przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, wspomaga utrzymanie równowagi elektrolitowej, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, wspomaga prawidłowe funkcjonowaniu mięśni, pomaga w utrzymaniu zdrowych kości, pomaga w utrzymaniu zdrowych zębów.

Środki ostrożności

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować u osób z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy. Preparat nie powinien być stosowany u osób zagrożonych wystąpieniem podwyższonego stężenia potasu.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Cena

Potazek MAG, cena 100% 22.36 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."