Potasu nadmanganian

5 g potasu nadmanganianu (Kalii permanganas).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Potasu nadmanganian 5 g, proszek

Methylrosanilinium chloride

5.18 zł 2019-04-05

Działanie

Środek o działaniu antyseptycznym i utleniającym.

Dawkowanie

Stosować świeżo przygotowane roztwory wodne o stężeniu od 0,02% do 0,1%. Roztwory o wyższym stężeniu (do 1%) można stosować tylko na skórę. Do przemywania skóry, ropiejących ran i owrzodzeń: w szklance wody rozpuścić nie więcej niż kilkanaście kryształków substancji (roztwór purpurowy). Do płukania jamy ustnej i gardła: w szklance wody rozpuścić nie więcej niż kilka kryształków substancji (roztwór lekko różowy). Nie połykać roztworu.

Wskazania

Przygotowane roztwory wodne stosować zewnętrznie: do przemywania skóry, ropiejących ran i owrzodzeń lub do płukania jamy ustnej i gardła.

Przeciwwskazania

Brak danych.

Środki ostrożności

Silny utleniacz. Przechowywać z dala od substancji łatwopalnych. Chronić oczy. W razie wypicia roztworu nadmanganianiu potasu niezwłocznie wypić mleko.

Niepożądane działanie

Wielokrotne stosowanie w stężeniu wyższym niż zalecane może powodować podrażnienia. Nadmanganian potasu powoduje brązowe zabarwienie skóry, które można usunąć słabym roztworem kwasu szczawiowego.

Ciąża i laktacja

W okresie ciąży i karmienia piersią nie stosować do płukania gardła, nie ma przeciwwskazań do stosowania na skórę.

Cena

Potasu nadmanganian, cena 100% 5.18 zł

Preparat zawiera substancję: Methylrosanilinium chloride

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."