Posiforlid®

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Posiforlid® 1 szt., maska na oczy 32.89 zł 2019-04-05

Działanie

Maska na oczy samoistnie się nagrzewająca. Terapia ciepłem upłynnia wydzielinę z gruczołów Meiboma, zapobiega tym samym jej zasychaniu na brzegach chorobowo zmienionej powieki. Maska dodatkowo wzmacnia ukrwienie brzegów powieki, co jest ważne dla przywrócenia prawidłowej funkcji tych gruczołów.

Dawkowanie

Zwilżyć wodą 2 płatki kosmetyczne. Wsunąć wilgotne płatki w otwór na górze maseczki tak, aby dokładnie przylegały do owalnych okienek. Zapiąć zatrzask na masce. Uaktywnić maskę, zginając metalową płytkę. Położyć maskę otwartą stroną na oczy i założyć tasiemkę na głowę. Po ok. 5 min ściągnąć maskę. Okres ten można wydłużyć, jednak nie należy go skracać. Wyjąć płatki z maski, a następnie pomasować i oczyścić nimi brzegi powiek. Maskę można używać ok. 90 razy.

Wskazania

Zapalenie brzegów powiek, dysfunkcja gruczołów Meiboma, jęczmień, gradówka oraz suche, zmęczone lub piekące oczy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Egzema. Podwyższone ciśnienie śródgałkowe. Operacja jaskry lub zaćmy przed kilkoma miesiącami.

Cena

Posiforlid®, cena 100% 32.89 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."