Poldermin® Hydro

Ksylitol, β-glukan, ekstrakt z nasion lnu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Poldermin® Hydro 500 ml, krem 21.86 zł 2019-04-05

Działanie

Krem nawilżający z β-glukanem, ksylitolem i ekstraktem z nasion lnu. β-glukan działa nawilżająco i zmiękczająco na skórę, łagodzi odczucie swędzenia oraz poprawia funkcje barierowe skóry. Ksylitol wykazuje działanie nawilżające, w wyniku którego przyspiesza gojenie się podrażnionej skóry i zmniejsza jej łuszczenie się i tym samym zapobiega rozwojowi szkodliwej mikroflory na powierzchni skóry. Ekstrakt z nasion lnu tworzy ochronny film na skórze, wykazuje działanie nawilżające i łagodzące podrażnienia. Intensywnie nawilża i pielęgnuje skórę. Łagodzi dolegliwości skóry atopowej.

Dawkowanie

Zewnętrznie na skórę. Nałożyć krem na skórę i delikatnie wmasować, aż do całkowitego wchłonięcia. Zabieg powtarzać kilka razy dziennie.

Wskazania

Specjalistyczny krem intensywnie nawilżający, przeznaczonym do ochrony skóry, szczególnie wskazany do stosowania przez osoby z atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą i egzemą. Stosuje się go w celu intensywnego nawilżenia, natłuszczenia (poprzez stworzenie ochronnej warstwy okluzyjnej) oraz ochrony skóry przed utratą transepidermalnej wody.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników.

Środki ostrożności

Krem nie jest jałowy, nie stosować na skórę uszkodzoną, obficie sączące się rany łatwo ulegające wtórnemu zakażeniu. Krem może mieć wpływ na zwiększenie wchłaniania innych preparatów stosowanych na skórę.

Uwagi

Preparat nie zawiera szkodliwych substancji, barwników, parabenów, substancji zapachowych, SLS. Nie brudzi odzieży i pościeli.

Cena

Poldermin® Hydro, cena 100% 21.86 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."