Piascledine

1 kaps. zawiera: 100 mg oleju z awokado frakcji niezmydlającej się oraz 200 mg oleju sojowego frakcji niezmydlającej się.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Piascledine 30 szt., kaps. twarde

Soya oil,

Avocado oil

60.2 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat należy do grupy leków określanych jako objawowo "powolnie działające leki w chorobie zwyrodnieniowej stawów". W chorobie zwyrodnieniowej stawów lek wywiera bezpośrednie i pośrednie działanie wspomagające syntezę makrocząsteczek macierzy zewnątrzkomórkowej chrząstki (szlak anaboliczny) oraz działanie ograniczające degradację składników macierzy zewnątrzkomórkowej chrząstki (szlak kataboliczny). Czynniki te przyczyniają się do potencjalnego korzystnego oddziaływania preparatu na naprawę i ochronę składników macierzy zewnątrzkomórkowej chrząstki.

Dawkowanie

Doustnie. Pacjenci w podeszłym wieku i dorośli: zalecana dawka dobowa wynosi 300 mg (jedna kapsułka). Leczenie trwa zazwyczaj od 3-6 m-cy. Dzieci i młodzież poniżej 18 lat: nie należy stosować preparatu. Sposób podania: kapsułki należy połykać w całości, bez rozgryzania i żucia, popijając szklanką wody. Preparat przyjmuje się w trakcie posiłku.

Wskazania

Preparat wskazany do stosowania u dorosłych w powolnym leczeniu (łagodzeniu) objawów choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Udokumentowana nadwrażliwość na orzechy ziemne – ze względu na ryzyko krzyżowych reakcji alergicznych, jakie mogą wystąpić między soją a orzechami ziemnymi.

Środki ostrożności

Nie zaleca się podawania preparatu dzieciom i młodzieży.

Niepożądane działanie

Niezbyt często: zaburzenia żołądka i jelit (w tym: biegunka, ból brzucha, ból żołądka); wysypka, ból głowy; nieprawidłowości dotyczące moczu (ciemny kolor moczu). Bardzo rzadko: nudności, wymioty; zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych w surowicy (aminotransferaz, gamma-glutamylotranspeptydazy), zapalenie wątroby (w tym cytolityczne), żółtaczka; świąd, wypryski, rumień; ból stawów; hipercholesterolemia.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży ani u kobiet w wieku rozrodczym, niestosujących skutecznej antykoncepcji. Nie można wykluczyć ryzyka dla noworodków i niemowląt, dlatego preparatu nie należy stosować w okresie karmienia piersią. Preparat nie ma wpływu na płodność.

Uwagi

Preparat nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Nie należy spodziewać się klinicznie istotnych interakcji z innymi preparatami.

Cena

Piascledine, cena 100% 60.2 zł

Preparat zawiera substancję: Soya oil, Avocado oil

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."