Phlebodia

1 tabl. powl. zawiera 600 mg diosminy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Phlebodia 30 szt., tabl. powl.

Diosmin

33.08 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat zwiększający napięcie naczyń żylnych i działający naczynioochronnie. Diosmina zmniejsza podatność na pękanie małych naczyń krwionośnych, poprawia napięcie żył oraz zmniejsza przepuszczalność żylną.

Dawkowanie

Doustnie. Niewydolność krążenia żylnego w obrębie kończyn dolnych: 1 tabl. na dobę, rano na czczo. Zaostrzenie dolegliwości żylaków odbytu: 2-3 tabl. na dobę, razem z posiłkiem.

Wskazania

Zmniejszenie objawów niewydolności krążenia żylnego w obrębie kończyn dolnych (żylaki kończyn dolnych), uczucia ciężkości nóg, bólów, dolegliwości spowodowanych zespołem niespokojnych nóg zmuszających do zmiany pozycji ciała. Krótkotrwałe leczenie objawowe żylaków odbytu w okresie zaostrzeń dolegliwości.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią.

Środki ostrożności

W przypadku, gdy występuje nasilenie objawów choroby hemoroidalnej, przyjmowanie preparatu nie zwalnia z leczenia chorób odbytu. Leczenie objawów związanych z żylakami odbytu powinno być krótkotrwałe. Jeśli objawy nie ustąpią szybko, należy wykonać badanie proktologiczne i zastosować odpowiednie leczenie.

Niepożądane działanie

Bardzo rzadko: zaburzenia żołądkowo-jelitowe (rzadko wymagające odstawienia leku).

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak wystarczających danych, lek może być stosowany w czasie ciąży jedynie gdy jest to konieczne. Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią.

Cena

Phlebodia, cena 100% 33.08 zł

Preparat zawiera substancję: Diosmin

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."