Petit Drill Junior

Glicerol, maltitol ciekły (E965), hydroksyetyloceluloza, sodu benzoesan, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, aromat truskawkowy, woda oczyszczona. Preparat nie zawiera cukru, barwników ani parabenów.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Petit Drill Junior 1 but. 200 ml, syrop 16.5 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób dzięki swoim składnikom tworzy ochronną warstwę i nawilża gardło, co umożliwia złagodzenie podrażniania związanego z suchym kaszlem, również tego spowodowanego przez niektóre agresywne czynniki zewnętrzne, takie jak dym papierosowy, zanieczyszczenie, pył, suche powietrze itd.

Dawkowanie

Doustnie. Dzieci w wieku od 6 lat: jednorazowo jedna dawka po 10 ml. W razie potrzeby można stosować 3 do 4 razy na dobę. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 5 dni należy skonsultować się z lekarzem. W razie pominięcia dawki syropu w wyznaczonym czasie, nie należy stosować podwójnej dawki. Należy stosować jednorazowo zalecaną dawkę. Po każdym użyciu przepłukać miarkę zimną wodą. Przed odłożeniem miarki do opakowania, upewnić się, że jest czysta.

Wskazania

Leczenie podrażnienia gardła związanego z suchym kaszlem. Dla dzieci w wieku od 6 lat.

Przeciwwskazania

Dzieci w wieku poniżej 6 lat. Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników syropu. Dziedziczna nietolerancja fruktozy, ze względu na obecność maltitolu ulegającego przekształceniu do fruktozy.

Środki ostrożności

W przypadku wystąpienia oznak towarzyszących suchemu kaszlowi, wskazujących na poważny stan pacjenta (takich jak trudności  w oddychaniu, gorączka utrzymująca się dłużej niż 3 dni, wielokrotne wymioty, trudności  z jedzeniem, biegunka, zmiany zachowania lub zaburzenia snu itp.) należy skonsultować się z lekarzem. W istocie kaszel jest często związany z wirusową infekcją dróg oddechowych, ale może także być oznaką choroby wymagającej specjalistycznego leczenia (zapalenie krtani, zapalenie płuc, astma itp.). W razie przypadkowego dostania się syropu do nosa, oczu lub uszu należy przepłukać te miejsca roztworem soli fizjologicznej, w celu usunięcia syropu.

Cena

Petit Drill Junior, cena 100% 16.5 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."