Perskindol®

Mentol i olejki eteryczne: z bergamotki, wintergrinowy, rozmarynowy, sosnowy, lawendowy i cytrusowy, pomarańczowy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Perskindol® 100 ml, żel 29.85 zł 2019-04-05

Działanie

Szwajcarski żel o unikalnym podwójnym działaniu: przeciwbólowym (mentol – natychmiastowy efekt chłodzący) oraz rozluźniającym napięcie mięśni (olejki eteryczne – efekt długotrwale rozgrzewający). Nie zawiera parabenów oraz NLPZ. Może być stosowany wielokrotnie w ciągu dnia. Dzięki hydro-alkoholowej formie preparatu następuje szybka absorpcja składników aktywnych w skórę. Nie zostawia tłustych śladów na skórze i ubraniach.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli i dzieci powyżej 5 rż.: kilka razy dziennie (w zależności od potrzeb) wcierać cienką warstwę żelu w bolące miejsca. Posmarowanych miejsc nie przykrywać bandażami ani okładami. W przypadku ciągłego stosowania przez okres dłuższy niż 21 dni, zalecane jest przerwanie stosowania żelu na okres 3 dni.

Wskazania

Łagodzenie i uśmierzanie bólów takich jak bóle mięśni i stawów czy niewielkich bólów pourazowych oraz przed lub po aktywności sportowej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość lub alergia na salicylany lub którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować na otwarte rany lub w okolice oczu. Preparat nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 5 rż.

Środki ostrożności

W przypadku kontaktu z oczami, należy dokładnie spłukać je wodą. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepożądanych objawów należy przerwać stosowanie żelu, a w razie ich utrzymywania skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w okresie ciąży ani podczas karmienia piersią.

Cena

Perskindol®, cena 100% 29.85 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."