Pelethrocin

1 tabl. powl. zawiera: 500 mg zmikronizowanej diosminy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Pelethrocin 30 szt., tabl. powl.

Diosmin

30.13 zł 2019-04-05

Działanie

Lek wpływający na elastyczność naczyń, zwiększa napięcie żylne i działa ochronnie na naczynia. Na poziomie naczyń żylnych: zmniejsza rozszerzalność i światło żył oraz zmniejsza zastój żylny. W zakresie mikrokrążenia: przywraca sprawność kapilar i zwiększa ich wytrzymałość. Eliminacja diosminy zachodzi głównie poprzez wydalanie ze stolcem, a średnio 14% wydalane jest w moczu. Preparat podlega intensywnemu metabolizmowi, manifestującemu się obecnością kwasów alkilo-fenolowych w moczu.

Dawkowanie

Doustnie. Zwykle stosuje się 2 tabl. na dobę (1 tabl. rano i 1 tabl. wieczorem) podczas posiłków. W przypadku zaostrzenia dolegliwości dotyczących żylaków odbytu dawka wynosi 6 tabl. na dobę (po 2 tabl. 3 razy na dobę) przez pierwsze 4 dni, następnie - przez kolejne 3 dni 4 tabl. (po 2 tabl. 2 razy na dobę). Podzielenie tabletki na połowy nie zapewnia równomiernego rozłożenia substancji czynnej w obu częściach tabletki.

Wskazania

Leczenie objawów związanych z niewydolnością żylną kończyn dolnych: uczucie ciężkości nóg, ból, nocne kurcze. Leczenie objawowe w przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu (hemoroidami).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na diosminę lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

W przypadku zaburzeń krążenia żylnego w kończynach dolnych, działanie terapeutyczne można zwiększyć poprzez odpowiedni tryb życia: unikanie ekspozycji na słońce, unikanie przebywania w pozycji stojącej przez długi czas, utrzymanie odpowiedniego ciężaru ciała, noszenie specjalnych pończoch. W przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu, należy pamiętać, że terapia preparatem jest tylko objawowa i powinna być krótkotrwała. Jeżeli dolegliwości nie przemijają, lekarz przeprowadzi badanie proktologiczne i wybierze odpowiednią metodę leczenia. Stosowanie preparatu w leczeniu objawowym w przypadku zaostrzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu nie wyklucza podawania innych leków doodbytniczo.

Niepożądane działanie

Rzadko: biegunka, niestrawność, nudności, wymioty, zawroty głowy, ból głowy, złe samopoczucie, wysypka, świąd, pokrzywka. W przypadku łagodnych działań niepożądanych, dotyczących żołądka i jelit, oraz zaburzeń neurowegetatywnych nie jest wymagane odstawienie preparatu.

Ciąża i laktacja

Preparat może być stosowany w okresie ciąży, jedynie gdy jest to konieczne. Podczas karmienia piersią nie zaleca się stosowania preparatu.

Uwagi

Preparat nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Nie stwierdzono istotnych klinicznie interakcji z innymi lekami.

Cena

Pelethrocin, cena 100% 30.13 zł

Preparat zawiera substancję: Diosmin

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."