Pelafen

1 tabl. powl. zawiera 20 mg suchego wyciągu z korzenia pelargonii afrykańskiej.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Pelafen 30 szt., tabl. powl.

Pelargonium reniforme,

Pelargonium sidoides

23.72 zł 2019-04-05

Działanie

Tradycyjny preparat roślinny stosowany w określonych wskazaniach wynikających wyłącznie z długotrwałego stosowania.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 1 tabl. 3 razy na dobę (rano, w południe, wieczorem). Dzieci w wieku 6 - 12 lat: 1 tabl. 2 razy na dobę (rano i wieczorem). Dzieci poniżej 6 lat: nie zaleca się stosowania. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki preparatu. Jeśli mimo stosowania leku objawy utrzymują się dłużej niż 1 tydz. należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Sposób podania: połykać w całości, popijając niewielką ilością wody. Nie rozgryzać.

Wskazania

Tradycyjny preparat roślinny stosowany w objawowym leczeniu przeziębienia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną (wyciąg z korzenia pelargonii) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

W przypadku wystąpienia duszności, gorączki, odkrztuszania krwistej lub ropnej wydzieliny lub gdy objawy choroby nie ustąpią w ciągu tygodnia, należy skontaktować się z lekarzem. Podczas stosowania leku odnotowano przypadki hepatotoksyczności i zapalenia wątroby. W przypadku wystąpienia objawów hepatotoksyczności należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem. Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 6 lat.

Niepożądane działanie

Bardzo rzadko: łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka, ból w nadbrzuszu, nudności, wymioty, utrudnione połykanie), łagodne krwawienia z dziąseł lub nosa oraz reakcje alergiczne. Częstość nieznana: odnotowano przypadki hepatotoksyczności.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania leku u kobiet w ciąży i karmiących piersią (brak danych).

Interakcje

Dotychczas nie obserwowano interakcji z innymi lekami.

Cena

Pelafen, cena 100% 23.72 zł

Preparat zawiera substancję: Pelargonium reniforme, Pelargonium sidoides

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."