Pelafen Baby 6m+

1 kaps. zawiera: 16 mg witaminy C, 1,3 mg cynku, 17 mg ekstraktu z kwiatostanu lipy, 15 mg ekstraktu z owoców bzu czarnego i 1 mg beta-glukanów z drożdży (Saccharomyces cerevisiae).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Pelafen Baby 6m+ 20 szt., kaps. twist-off 19.0 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety zawierający składniki potrzebne w przypadku wyziębienia organizmu przy zmiennej pogodzie, a także w okresach jesienno-zimowych i przesilenia wiosennego. Lipa wspiera prawidłowe funkcjonowanie gardła i strun głosowych. Witamina C, cynk i owoc bzu czarnego wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego. Beta-glukany 1,3/1,6 D to naturalne polisacharydy występujące w ścianach komórkowych mikroorganizmów z gatunku Saccharomyces cerevisiae. Sok z malin stosowany jest w okresie jesienno-zimowo-wiosennym oraz w przypadku przeziębienia czy infekcji dróg oddechowych.

Dawkowanie

Doustnie. Dzieci od 6 - 24 mż.: zawartość 1 kaps. 2 razy dziennie. Dzieci > 24 mż.: zawartość 1 kaps. 3 razy dziennie. Końcówkę kapsułki należy przekręcić i oderwać. Wycisnąć jej zawartość bezpośrednio do ust, na łyżeczkę lub dodać do pokarmu. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Preparat uzupełniający dietę w składniki wspomagające prawidłowe funkcjonowanie dróg oddechowych oraz gardła. Preparat przeznaczony dla dzieci > 6. mż.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia są ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Należy zwrócić uwagę, by dziecko nie połknęło otoczki kapsułki.

Cena

Pelafen Baby 6m+, cena 100% 19.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."