Pedipur

1 g pudru zawiera 200 mg metenaminy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Pedipur 60 g, puder leczniczy

Methenamine

13.42 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat o działaniu wysuszającym, bakteriobójczym i ściągającym. Likwiduje przykry zapach potu.

Dawkowanie

Zewnętrznie, na skórę. Przed zastosowaniem umyć skórę dłoni lub stóp i wysuszyć. Niewielką ilość preparatu nanieść na skórę stóp lub dłoni, wcierać i pozostawić do wyschnięcia. Lek stosować nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu. Po uzyskaniu poprawy zabiegi stosować profilaktycznie co 14-20 dni.

Wskazania

Nadmierna potliwość skóry stóp i dłoni.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować na błony śluzowe, otwarte rany, powierzchnie ciała pozbawione naskórka oraz owrzodzenia.

Środki ostrożności

W przypadku wystąpienia podrażnienia, zaczerwienienia skóry lek należy odstawić.

Niepożądane działanie

Mogą wystąpić miejscowe odczyny alergiczne skóry.

Ciąża i laktacja

Preparat stosować w ciąży i podczas karmienia piersią jedynie w przypadku przewagi korzyści nad ryzykiem (brak badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania).

Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Preparat daje niezgodności z lekami zawierającymi: substancje utleniające (nadmanganian potasu, azotany) - powodują rozkład metenaminy; kwasy i sole o odczynie kwaśnym - powodują hydrolizę do formaldehydu i odpowiedniej soli amonowej oraz węglany (magnezowy, wapniowy).

Cena

Pedipur, cena 100% 13.42 zł

Preparat zawiera substancję: Methenamine

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."