Pectonarex

100 g preparatu zawiera: 15 g wyciągu z korzenia mydlnicy, 45 g wyciągu z liścia babki lancetowatej, 30 g wyciągu z ziela tymianku. Preparat zawiera sorbitol, etanol i benzoesan sodu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Pectonarex but. 90 g, płyn doustny

Plantago lanceolata,

Saponaria officinalis,

Thymus vulgaris

14.81 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat roślinny przeznaczony do tradycyjnego stosowania i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim stosowaniu i doświadczeniu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież: 3 razy na dobę po 1 łyżeczce (5 ml), po uprzednim zmieszaniu z niewielką ilością (1/3 szkl.) osłodzonej herbaty lub wody. Dzieci w wieku 6-12 lat: stosowanie leku należy skonsultować z lekarzem. Dzieci do 6 lat: ze względu na zawartość etanolu nie zaleca się stosowania. W czasie kuracji należy przyjmować dużą ilość płynów, aby umożliwić wywołanie prawidłowego odruchu wykrztuśnego i nie spowodować podrażnienia układu oddechowego.

Wskazania

Preparat stosowany w kaszlu związanym z przeziębieniami.

Przeciwwskazania

Choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy. Równoczesne stosowanie innych środków drażniących błonę śluzową żołądka. Uczulenie na kwas benzoesowy.

Środki ostrożności

Ze względu na zawartość etanolu, nie zaleca się podawania leku dzieciom do 6 lat. U dzieci w wieku 6-12 lat stosowanie leku należy konsultować z lekarzem. Preparat zawiera sorbitol i benzoesan sodu.

Niepożądane działanie

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić podrażnienia skóry, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Ciąża i laktacja

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania preparatu w okresie ciąży i laktacji, dlatego nie zaleca się samodzielnego stosowania w tym okresie.

Uwagi

Stosowanie preparatu z zaleconym dawkowaniem nie ma istotnego wpływu na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu. Nie zaleca się jednakże stosowania preparatu przed podróżą oraz w jej trakcie ze względu na możliwość wykrycia alkoholu w powietrzu wydychanym. Zawartość alkoholu w dawce jednorazowej (1 łyżeczka = 5 ml) wynosi 0,63 g - 0,91 g.

Interakcje

Nie są znane.

Cena

Pectonarex, cena 100% 14.81 zł

Preparat zawiera substancję: Plantago lanceolata, Saponaria officinalis, Thymus vulgaris

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."