Panthenol Spray

1 g aerozolu zawiera 46,3 mg dekspantenolu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Panthenol Spray 130 g, aerozol do stos. zewn.

Dexpanthenol

22.29 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat poprawiający gojenie się ran. Dekspantenol jest alkoholowym analogiem kwasu pantotenowego i posiada te same biologiczne właściwości co kwas pantotenowy. Dekspantenol jest absorbowany z powierzchni skóry. Stosowanie dekspantenolu może kompensować zwiększone zapotrzebowanie na kwas pantotenowy w uszkodzonej skórze i (lub) błonie śluzowej.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Stosować na uszkodzoną powierzchnię raz lub kilka razy dziennie. Sposób podawania. Pojemnik należy trzymać pionowo z głowicą na górze. W celu otrzymania dobrej jakości pianki należy wstrząsnąć pojemnik mocno przed każdym użyciem, szczególnie jeśli preparat nie był ostatnio używany. Jeśli preparat jest stosowany pierwszy raz tylko nośnik może wydostawać się z pojemnika, przed pojawieniem się pianki.

Wskazania

Preparat stosowany wspomagająco w leczeniu drobnych uszkodzeń skóry (oparzenia słoneczne, uszkodzenia i otarcia naskórka, powierzchniowe rany), suchej skóry, wyprzeń, zapaleń skóry, opryszczki wargowej, chorób pęcherzowych skóry z ubytkami naskórka.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na dekspantenol lub którykolwiek składnik preparatu. Nie wolno stosować do oka.

Środki ostrożności

Jeśli preparat jest stosowany w okolicach twarzy, nie powinien być stosowany bezpośrednio. Lek należy rozpylić na dłoń i rozprowadzić w miejscu urazu na twarzy. Nie stosować na oczy. Nie stosować bezpośrednio do jamy ustnej i jamy nosowej. Preparat powinien być stosowany tylko pod nadzorem dorosłych. Podczas stosowania preparatu u pacjentów chorych na astmę i schorzenia oskrzeli i płuc, należy uważać, aby pacjent nie wdychał nośnika, co może wywołać podrażnienie błony śluzowej lub wywołać atak astmy.

Niepożądane działanie

Nietolerancja w postaci alergii kontaktowej może wystąpić w pojedynczych przypadkach.

Ciąża i laktacja

Brak przeciwwskazań do stosowania preparatu w okresie ciąży i laktacji.

Uwagi

Preparat nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn w ruchu.

Interakcje

Nie są znane, jeśli preparat jest stosowany zgodnie ze wskazaniami. Jeśli preparat jest stosowany w okolicach narządów płciowych lub odbytu i w tym samym czasie są używane prezerwatywy, wytrzymałość prezerwatyw może zostać obniżona z powodu zawartości parafiny w preparacie. Skuteczność stosowania prezerwatyw może zostać zmniejszona.

Cena

Panthenol Spray, cena 100% 22.29 zł

Preparat zawiera substancję: Dexpanthenol

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."