Ovulomed® max

1 saszetka zawiera 2000 mg mio-inozytolu, 250 mg betainy, 30 mg D-chiro-inozytolu, 7,5 mg cynku (75% RWS), 1,05 mg witaminy B6 (75% RWS), 1,875 µg witaminy B12 (75% RWS), 5 µg witaminy D3 (100% RWS), 400 µg kwasu foliowego (200% RWS).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Ovulomed® max 30 saszetek, proszek do sporz. roztw. doustnego 54.0 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety oparty na mio-inozytolu, D-chiro-inozytolu, witaminach, betainie oraz cynku. Kwas foliowy, witaminy B6 i B12 przyczyniają się do prawidłowego metabolizmu homocysteiny. Ponadto foliany, do których zalicza się kwas foliowy, przyczyniają się do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży, biorą udział w procdesie podziału komórek i wspomagają prawidłową produkcję krwi oraz redukują uczucie zmęczenia i znużenia. Cynk pomaga w utrzymaniu prawidłowej płodności oraz funkcji rozrodczych. Witamina D3 odgrywa ważną rolę w procesie podziałów komórkowych. Inozytol należy do grupy witamin B, występuje w dwóch biologicznie czynnych formach: mio-inozytol oraz D-chiro-inozytol. Betaina jest pochodną aminokwasu glicyny. Preparat nie zawiera glutenu i laktozy.

Dawkowanie

Doustnie: 1 saszetka dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Sposób podania. Zawartość saszetki należy rozpuścić w 1 szklance letniej wody.

Wskazania

Uzupełnienie diety w mio-inozytol, D-chiro-inozytol, kwas foliowy, witaminy B6, B12 i D3, betainę oraz cynk.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Cena

Ovulomed® max, cena 100% 54.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."