Ottilan med

Krople zawierają nanokoloid srebra, nanokoloid miedzi oraz glicerol bezwodny.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Ottilan med 15 ml, krople do uszu, roztw. 16.0 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny. Zawarty w preparacie glicerol usuwa nadmiar płynu z tkanek przewodu słuchowego zewnętrznego (efekt osmotyczny) powodując zmniejszenie obrzęku i towarzyszącego mu bólu ucha oraz tworzy barierę ochronną na powierzchni skóry. Obecne w preparacie nanokoloidy srebra o silnym działaniu utleniającym powodują obumarcie drobnoustrojów, a zawarte w wyrobie nanokoloidy miedzi zapobiegają ich rozwojowi.

Dawkowanie

Dzieci (powyżej 12 miesiąca) i dorośli do przewodu słuchowego zewnętrznego: 1-2 krople maksymalnie 3 razy na dobę. Nie stosować dawek większych niż zalecane. W przypadku braku poprawy w ciągu 3 dni lub w razie nasilenia się dolegliwości należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Wskazania

Wspomaganie leczenia stanów zapalnych przewodu słuchowego zewnętrznego spowodowanych przez infekcje różnego pochodzenia. Łagodzenie najczęstszych objawów zapalenia ucha zewnętrznego takich jak ból i obrzęk, świąd, uczucie napięcia skóry i zatkania/osłabienia słuchu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na glicerol lub na którąkolwiek z zawartych substancji. Nie należy stosować preparatu w przypadku: stwierdzenia lub podejrzenia uszkodzenia błony bębenkowej; krwawienia lub wycieku z ucha; odczuwania silnego bólu ucha wraz z pogorszeniem słuchu. Nie stosować u niemowląt poniżej 12 miesięcy. Nie stosować u osób bezpośrednio po zabiegach operacyjnych w obrębie ucha - w tym przypadku możliwość stosowania preparatu należy bezwzględnie skonsultować z lekarzem laryngologiem a także do ucha z założonym aparatem słuchowym (krople należy podawać na około 1h przed włożeniem aparatu słuchowego do przewodu słuchowego zewnętrznego).

Środki ostrożności

Przedłużający się ból lub obrzęk może sygnalizować zakażenie bakteryjne lub grzybicze, które wymaga konsultacji lekarza oraz wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Niepożądane działanie

Podanie kropli w przypadku występującej nadwrażliwości może spowodować reakcje alergiczne. W przypadku wystąpienia objawów reakcji alergicznych lub innych objawów niepożądanych należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem.

Ciąża i laktacja

Stosowanie kropli u kobiet w ciąży i karmiących piersią należy skonsultować z lekarzem.

Uwagi

Po pierwszym otwarciu opakowania preparat można stosować nie dłużej niż 30 dni.

Cena

Ottilan med, cena 100% 16.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."