OtoXaral

Preparat zawiera: olej parafinowy lekki, trójglicerydy średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych, olejek terpentynowy, olejek geraniowy, olejek lawendowy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
OtoXaral 10 ml, krople do uszu 14.9 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny, który niweluje obrzęk i ból towarzyszący stanom zapalnym ucha zewnętrznego, zapobiega rozprzestrzenianiu się infekcji w zewnętrznym przewodzie słuchowym, służy do pielęgnacji, utrzymuje w czystości i odpowiedniej suchości bolące uszy. Preparat usuwa nadmiar woskowiny, złogów naskórka i innych wydzielin towarzyszących stanom zapalnym ucha zewnętrznego.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci od 3 rż.: wprowadzić 3-5 kropli do przewodu słuchowego; pociągnąć za małżowinę uszną w górę i w dół tak, by olej dostał się do przewodu słuchowego; można zatkać ujście wacikiem. Jeśli zatkano ucho wacikiem, po około 5-10 min należy go wyciągnąć. Zaleca się delikatnie wytrzeć zewnętrzny przewód słuchowy z nadmiaru olejku. Stosować 1-2 razy dziennie przez 2-5 dni.

Wskazania

Łagodne stany zapalne ucha zewnętrznego spowodowane zaleganiem woskowiny w przewodzie słuchowym zewnętrznym, miejscowym podrażnieniem oraz infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi i grzybiczymi, którym towarzyszy ból, świąd, nieprawidłowe wydzieliny.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku stwierdzonego uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować w przypadku uszkodzonej błony bębenkowej, założonego drenażu, obecności ciała obcego oraz infekcyjnych stanów zapalnych ucha środkowego. Nie stosować u osób bezpośrednio po zabiegach operacyjnych w obrębie ucha (możliwość stosowania należy bezwzględnie skonsultować z lekarzem laryngologiem). Nie używać z innymi preparatami podawanymi dousznie. Nie stosować po upływie terminu ważności. Nie używać jeżeli uszkodzone jest opakowanie bezpośrednie. Nie stosować u kobiet przyjmujących tabletki antykoncepcyjne.

Środki ostrożności

Stosować zgodnie z instrukacją użycia. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie należy wprowadzać dozownika do przewodu słuchowego zewnętrznego zbyt głęboko, jest to szczególnie ważne przy aplikacji wyrobu u dzieci. Jeśli ból ucha nie ustąpi w ciągu 5 dni, nie należy przedłużać stosowania wyrobu - należy skonsultować się z lekarzem. Jeżeli występują objawy nagłego silnego bólu ucha z gorączką, obecnością wycieku ropnego lub krwistego z ucha, ogólnym złym samopoczuciem i niedosłuchem należy skonsultować się z lekarzem.

Niepożądane działanie

W razie wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych (np. wysypka, nasilenie świądu, obrzęku bądź bólu) należy przerwać kurację i udać się do lekarza.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w ciąży, w okresie laktacji.

Cena

OtoXaral, cena 100% 14.9 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."