OtoVax Spray

Preparat zawiera: olej parafinowy lekki, trójglicerydy średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych, olejek terpentynowy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
OtoVax Spray but. 20 ml, spray do higieny uszu 15.65 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny. Preparat do higieny uszu, utrzymania w czystości i odpowiedniej suchości zewnętrznego przewodu słuchowego. Zawiera mieszaninę olejków wspomagających proces rozmiękczania i rozpuszczania woskowiny usznej. Cienka warstwa oleju powlekająca kanał uszny pozostała po wykonaniu zabiegu czyszczenia stanowi barierę ochronną przeciwko działaniu wody. Wyrób medyczny przeznaczony dla seniorów, dorosłych, dzieci powyżej 3 roku życia, osób korzystąjacych z basenów lub zbiorników wodnych, z „uchem pływaka" lub noszących aparaty słuchowe, w celu utrzymania właściwej higieny uszu.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 3 rż.: 1-2 dozy rozpylić do przewodu słuchowego zewnętrznego. Preparat aplikować w pozycji siedzącej lub stojącej. Stosować 1-2 razy w tygodniu w celu uwolnienia kanału usznego z nadmiaru woskowiny, lub 2-3 razy dziennie przez 2 dni do uwolnienia czopa woskowego.

Wskazania

Rozmiękczanie i usuwanie nadmiaru woskowiny, zapobieganie ponownemu gromadzeniu się woskowiny i powstawania czopów woskowych w zewnętrznym przewodzie słuchowym, które upośledzają słuch i wywołują stan zapalny uszu. Wytworzenie bariery ochronnej przeciwko działaniu wody u osób z tzw. „uchem pływaka”, czyli skłonnością do podrażnienia przewodu słuchowego pod wpływem pozostałej w kanale usznym wody.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku stwierdzonego uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować w przypadku uszkodzonej błony bębenkowej, założonego drenażu, obecności ciała obcego w uchu oraz infekcji uszu. Nie stosować u osób bezpośrednio po zabiegach operacyjnych w obrębie ucha (możliwość stosowania należy skonsultować z lekarzem laryngologiem). Nie stosować z innymi preparatami podawanymi dousznie. Nie stosować po upływie terminu ważności. Nie używać jeżeli uszkodzone jest opakowanie bezpośrednie.

Środki ostrożności

Stosować zgodnie z instrukacją użycia. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie należy wprowadzać dozownika do przewodu słuchowego zewnętrznego zbyt głęboko, jest to szczególnie ważne przy aplikacji wyrobu u dzieci. Jeśli po 2 dniach nie uda się usunąć czopa woskowego i kanał słuchowy nie zostanie oczyszczony z nadmiaru woskowiny, nie należy przedłużać stosowania wyrobu - należy zasięgnąć konsultacji laryngologa.

Niepożądane działanie

W razie wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych (np. wysypka, świąd, obrzęk bądź ból) należy przerwać kurację i udać się do lekarza.

Ciąża i laktacja

Nie stosować u kobiet w ciąży oraz w okresie laktacji.

Cena

OtoVax Spray , cena 100% 15.65 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."