Ototalgin

1g kropli do uszu zawiera 200 mg salicylanu choliny.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Ototalgin but. 10 g, krople do uszu, roztw.

Choline salicylate

22.36 zł 2019-04-05

Działanie

Niesterydowy lek przeciwzapalny o działaniu miejscowym, nie wykazuje działania ogólnego. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Zawarty w preparacie glicerol zmiękcza woskowinę w uchu, ułatwiając jej usunięcie.

Dawkowanie

Miejscowo. Dorośli: 3-4 krople leku należy zakraplać do chorego ucha 2-4 razy na dobę. Szczególne grupy pacjentów. U osób w podeszłym wieku nie jest konieczna modyfikacja dawkowania. Zaburzenia czynności nerek i (lub) wątroby nie stanowią przeciwwskazania do stosowania leku, ponieważ lek ten jest stosowany miejscowo i nie wykazuje działania ogólnoustrojowego. U tych pacjentów nie jest konieczna modyfikacja dawkowania.

Wskazania

Stany zapalne zewnętrznego przewodu słuchowego objawiające się bólem, świądem, zaczerwienieniem, a także przed płukaniem zewnętrznego przewodu słuchowego w przypadku obecności stwardniałej woskowiny.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku. Wcześniej rozpoznane uszkodzenie błony bębenkowej. Występowanie krwawienia lub wycieku wydzieliny z ucha. Występowanie silnego bólu ucha wraz z pogorszeniem słuchu.

Środki ostrożności

Każdy ból ucha i (lub) wystąpienie dodatkowych objawów (gorączka, wyciek z ucha) lub podejrzenie obecności ciała obcego w przewodzie słuchowym jest wskazaniem do konsultacji lekarskiej. Lek jest przeznaczony do stosowania doraźnego. Nie stosować dłużej niż 3 dni bez porady lekarza. W przypadku wystąpienia nawrotów choroby o zastosowaniu leku powinien zadecydować lekarz. Leczenie za pomocą preparatu jest leczeniem objawowym. Preparat może maskować objawy innych schorzeń przewodu słuchowego i utrudnić ich prawidłową diagnozę. Lek zawiera chlorobutanol półwodny.

Niepożądane działanie

Częstość nieznana: podrażnienie skóry.

Ciąża i laktacja

W okresie ciąży, lek może być stosowany tylko wtedy, kiedy korzyść zastosowania leku dla matki przewyższa ryzyko dla płodu.

Uwagi

Preparat nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Lek stosowany miejscowo, nie wykazuje działania ogólnego. Jednoczesne stosowanie doustnych NLPZ może nasilać działanie miejscowe.

Cena

Ototalgin, cena 100% 22.36 zł

Preparat zawiera substancję: Choline salicylate

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."