Otoargent

Nanokoloid Ag, nanokoloid Cu, gliceryna, glikol propylenowy, woda oczyszczona.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Otoargent 15 ml, krople do uszu 19.0 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat zawiera dwa aktywne nanokoloidy: srebra i miedzi. Nanokoloid srebra dezaktywuje enzym, którego jednokomórkowe organizmy używają w metabolizmie tlenowym. Na skutek tego chorobotwórcze mikroorganizmy obumierają w ciągu kilku minut. Tak gwałtowny rozpad drobnoustrojów uniemożliwia powstanie odporności na nanocząstki srebra. Właściwości przeciwgrzybicze nanokoloidu miedzi polegają na wyjątkowo silnym działaniu utleniającym. Po odparowaniu wody, nanocząsteczki miedzi osadzają się na powierzchni skóry, tworząc trwałą warstwę ochronną.

Dawkowanie

Przed użyciem należy buteleczkę ogrzać w dłoni. Jeżeli lekarz nie zalecił inaczej, wkroplić do ucha 5 kropli, odczekać kilka minut, można zatkać ucho wacikiem. Krople należy wkroplić w pozycji leżącej, uchem zwróconym ku górze i pozostać w tej pozycji kilka minut po zakropleniu. Zabieg należy powtarzać 3 razy dziennie. Nie krócej jednak niż 2-3 dni po ustąpieniu objawów zapalenia.

Wskazania

Wspomaganie leczenia stanów zapalnych przewodu słuchowego zewnętrznego spowodowanych przez infekcje bakteryjne i grzybicze.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie należy stosować preparatu w przypadku perforacji błony bębenkowej. Nie stosować u osób ze stwierdzoną alergią na nikiel, miedź, srebro metaliczne. Ze względu na potencjalnie drażniące działanie glikolu, nie stosować u dzieci młodszych niż 12 miesięcy, chyba że lekarz postanowi inaczej.

Środki ostrożności

Nie należy wprowadzać dozownika do przewodu słuchowego zewnętrznego zbyt głęboko, jest to szczególnie ważne przy aplikacji u małych dzieci. Unikać kontaktu z oczami, nie połykać. W razie wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości zaprzestać stosowania.

Cena

Otoargent, cena 100% 19.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."