Osłonik Max junior

1 sasz. zawiera: 2x109 jtk Lactobacillus rhamnosus GG, 2x109 jtk Saccharomyces boulardii, 847,28 mg inuliny.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Osłonik Max junior 10 saszetek, proszek 2019-04-05

Działanie

Synbiotyk zawierający w składzie: Lactobacillus rhamnosus GG, Saccharomyces boulardii i inulinę. Zastosowanie ochronnej technologii mikrokapsułkowania probiotyków wielokrotnie zwiększa przeżywalność bakterii i tym samym zapewnia skuteczność ich działania w świetle jelita grubego.

Dawkowanie

Doustnie. Niemowlęta: 1 saszetka dziennie. Małe dzieci: od 1 do 2 saszetek dziennie. Sposób podania. Spożywać podczas posiłku lub po jedzeniu. W przypadku niemowląt i małych dzieci karmionych piersią zawartość saszetki można rozpuścić w mleku matki lub w niewielkiej ilości wody w temperaturze pokojowej i niezwłocznie podać do wypicia. Zawartość saszetki można również połączyć z niewielką porcją posiłku, mleka zastępczego. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.

Wskazania

Wspomaganie prawidłowej mikroflory przewodu pokarmowego w trakcie i po antybiotykoterapii, chorobach przewodu pokarmowego przebiegających z biegunką.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników. Nie stosować z lekami przeciwgrzybicznymi.

Środki ostrożności

Zachować szczególną ostrożność u dzieci z zaburzeniami odporności.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat nie zawiera laktozy.

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."