Oscillococcinum®

1 g granulek zawiera: Anas barbariae hepatis et cordis extractum 200K - 0,01 ml. Produkt zawiera sacharozę i laktozę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Oscillococcinum® 30 dawek, granulki w poj. jednodawkowym 135.59 zł 2019-04-05

Działanie

Homeopatyczny produkt leczniczy ze wskazaniami leczniczymi.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli, młodzież i dzieci w wieku powyżej 5 lat. Początek infekcji - zażyć 1 dawkę leku jak najwcześniej, w razie potrzeby powtórzyć 2-3 razy co 6 godzin. Rozwinięta infekcja - po 1 dawce leku rano i wieczorem przez 3 dni. Dzieci w wieku do 5 lat: według wskazań lekarza (granulki można rozpuścić w niewielkiej ilości wody i podawać łyżeczką). Jeśli objawy choroby nasilą się lub utrzymują się dłużej niż 3 dni, należy skonsultować się z lekarzem. Sposób podania. Zawartość tubki rozpuścić w ustach trzymając pod językiem.

Wskazania

Objawy grypy, przeziębienia i infekcji grypopodobnych: gorączka (do 38,5st.C), uczucie ogólnego rozbicia, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

W przypadku wystąpienia gorączki powyżej 39oC, uporczywego kaszlu, duszności lub innych niepokojących objawów należy skontaktować się z lekarzem. Lek zawiera sacharozę i laktozę. W związku z zawartością laktozy, lek nie powinien być przyjmowany przez pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp)  lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy. W związku z zawartością sacharozy, lek nie powinien być przyjmowany przez pacjentów z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy. Dawkowanie u dzieci w wieku do 5 lat ustala lekarz.

Niepożądane działanie

Nieznane.

Ciąża i laktacja

Brak wystarczających danych - przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.

Uwagi

Uwzględniając skład produktu, wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn nie jest spodziewany.

Cena

Oscillococcinum®, cena 100% 135.59 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."