Ortokol

1 saszetka zawiera: 4000 mg kolageny NatiCOl, 12 mg kwasu hialuronowego, 160 mg witaminy C, 10 mg cynku, 120 mg wapnia i 0,005 mg witaminy D3.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Ortokol 30 saszetek, proszek do sporz. roztw. doustnego 2019-04-05

Działanie

Suplement diety zawierający hydrolizat kolagenu rybiego, węglan wapnia, witaminy C i D, cynk i kwas hialuronowy. Kolagen jest głównym budulcem chrząstki, zapewniając jej trwałość i elastyczność. Niedobory kolagenu skutkują wytwarzaniem niedostatecznych ilości mazi stawowej. W wyniku zwiększonego tarcia dochodzi do powstawania uczucia bólu i sztywności stawów. Kwas hialuronowy ma bardzo dużą zdolność wiązania wody. Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu, w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania kości i chrząstki. Cynk wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, pomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu węglowodanów, kwasów tłuszczowych i makroskładników odżywczych, pomaga również chronić komórki przed stresem oksydacyjnym. Wapń jest potrzebny do utrzymania zdrowych kości i zębów, bierze udział w procesie podziału i specjalizacji komórek oraz pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. Witamina D pomaga w prawidłowym wchłanianiu/wykorzystywaniu wapnia i fosforu, w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi, w utrzymaniu zdrowych kości, zębów i w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 saszetka dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Uzupełnianie diety osób, u których doszło do nadmiernego zużycia elementów kostno-stawowych, osób z nadwagą, aktywnie uprawiających sport oraz po urazach i kontuzjach w obrębie narządu ruchu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zachowanie dobrego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego sposobu odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."