Orogermina

1 sasz. zawiera: liofilizowany Streptococcus salivarius 24SMBc i Streptococcus oralis 89a (min. 125 x 109 CFU*/g). 1 but. zawiera: kopolimer PEG/PPG, fruktozę, dimetykon PEG-14.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Orogermina zestaw (2 but. x 10 ml + 2 sasz. x 1,15 g + 2 pompki rozpylające), spray 36.0 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat o działaniu mechanicznym, przeznaczony do przywracania naturalnej bariery biologicznej tworzonej przez saprofity stanowiące prawidłową florę bakteryjną.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci: zaleca się 2 rozpylenia (min. 4 x 109 CFU*) 1 raz dziennie przez 30 kolejnych dni, zużywając obie butelki. Drugą butelkę z preparatem należy przygotować w odstępie 15 dni od przygotowania pierwszej z nich (następnego dnia po zużyciu pierwszej butelki). Zaleca się powtarzanie terapii przez co najmniej 3 miesiące.

Wskazania

Zapobieganie infekcjom gardła i migdałków. Po miejscowej i/lub doustnej antybiotykoterapii, w celu ułatwienia odtworzenia prawidłowej flory bakteryjnej gardła. We wszystkich przypadkach, gdy konieczne jest przywrócenie prawidłowej flory bakteryjnej gardła (miejscowe leczenie preparatami do gardła, przewlekłe uszkodzenie wywołane przez dym papierosowy lub substancje drażniące, itp.).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować preparatu: u osób z wrodzonym lub nabytym niedoborem odporności, chorobami nowotworowymi, otrzymujących chemioterapię lub z założonym cewnikiem do żyły centralnej; w przebiegu lub po przebyciu zapalenia wsierdzia i/lub w przypadkuchorób serca predysponujących do rozwoju zapalenia wsierdzia.

Środki ostrożności

Nie połykać. Unikać kontaktu z oczami. Preparat powinna używać tylko jedna osoba (ze względów higienicznych).

Niepożądane działanie

W przypadku wystąpienia reakcji niepożądanych należy przerwać stosowanie preparatu i skonsultować się z lekarzem.

Uwagi

Preparat w postaci nierozpuszczonej przechowywać w temperaturze nieprzekraczającej 15st.C. Preparat w postaci rozpuszczonej należy przechowywać w lodówce (4st.C). Preparat należy zużyć w ciągu 15 dni od jego rozpuszczenia.

Cena

Orogermina, cena 100% 36.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."