Olit® spray

Olej roślinny, olej z rokitnika zwyczajnego (Oleum Hippophaes), olejowy ekstrakt z kwiatu nagietka (Oleum Calendulae), olejek tymiankowy (Oleum Thymi) i ekstrakt z rozmarynu (Extractum Rosmarini).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Olit® spray 20 ml, spray do stos. w j. ustnej 19.0 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny opracowany na bazie oleju. Preparat zawiera naturalne olejki, które powlekają jamę ustną i błonę śluzową gardła. Składniki aktywne pomagają w utrzymaniu wilgotności i elastyczności błony śluzowej, zmniejszają dolegliwo­ści i ból, uczucie drapania i chropowatości w gardle, ułatwiając połykanie.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 3 razy dziennie. Przed użyciem wstrząsnąć. W celu zapewnienia przedłużonego efektu osłonowego, nie zaleca się stosowania produktu podczas spożywania posiłku lub w czasie picia. Produkt należy stosować do czasu ustąpienia objawów choroby, ale jeśli objawy (dyskomfort, ból gardła) nie ustąpią po tygodniu, należy zasięgnąć porady lekarza.

Wskazania

Zmniejszenie podrażnie­nia jamy ustnej i błony śluzowej gardła po różnego rodzaju zabiegach lub w przypadku stanu zapalnego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Dzieci poniżej 2. rż.

Środki ostrożności

Dane dotyczące stosowania u dzieci i kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią są ograniczone, dlatego w powyższych przypadkach produkt należy stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Uwagi

Po otwarciu preparat powinien być zużyty w ciągu 3 miesięcy. Preparat może pozostawiać plamy na odzieży.

Cena

Olit® spray, cena 100% 19.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."