Olbas® Oil

100 g preparatu zawiera: 8,50 g olejku kajeputowego, 0,10 g olejku goździkowego, 35,45 g olejku eukaliptusowego, 2,70 g olejku jałowcowego, 35,45 g olejku miętowego, 3,70 g salicylanu metylu , 4,10 g mentolu.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Olbas® Oil but. 28 ml, płyn do inh. parowej

Eucalyptus oil,

Juniperus oil,

Menthol,

Mentha oil,

Methyl salicylate,

Caryophyllum oil,

Cajeput oil,

Levomenthol

23.5 zł 2019-04-05

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Wdychane olejki lotne zawarte w preparacie wpływają na upłynnienie wydzieliny w nosie i zmniejszenie obrzęku błony śluzowej, ułatwiają oddychanie. Łagodzą objawy towarzyszące nieżytom górnych dróg oddechowych. Preparat stosowany zewnętrznie na skórę działa chłodząco i łagodnie przeciwbólowo, poprawia ukrwienie w miejscu aplikacji, łagodzi bóle mięśniowe i reumatyczne.

Dawkowanie

Inhalacje. Dorośli i dzieci powyżej 7 rż.: skropić 2-3 kroplami chusteczkę do nosa lub wdychać ulatniające się opary. Efekt parowania można wzmocnić dodając kilka kropli olejku do kubka z ciepłą (nie gorącą) wodą. Dzieci 3-7 lat: skropić 2 –3 kroplami chusteczkę do nosa, podać do wdychania z niewielkiej odległości. W celu zastosowania podczas snu skropić fragment tkaniny 2 - 3 kroplami olejku i umieścić w pobliżu dziecka lub skropić 2-3 kroplami olejku poszewkę kołdry. Zewnętrznie. Dorośli: w bólach reumatycznych i mięśniowych wcierać niewielką ilość olejku w bolące miejsca do 3 razy dziennie.

Wskazania

Inhalacje: katar występujący w czasie przeziębień, pomocniczo w chorobach zatok przynosowych. Zewnętrznie: bóle reumatyczne i mięśniowe.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne. Nie stosować u osób z chorobami alergicznymi układu oddechowego, nie stosować u chorych z astmą. Nie należy stosować zewnętrznie u chorych na atopowe zapalenie skóry. Nie stosować na uszkodzoną skórę.

Środki ostrożności

Nie stosować u dzieci poniżej 3 rż. Nie stosować w postaci inhalacji parowej poniżej 7 rż. Nie należy aplikować preparatu w okolicy twarzy u dzieci. W przypadku wystąpienia duszności, gorączki lub ropnej wydzieliny należy skontaktować się z lekarzem.

Niepożądane działanie

Nie są znane.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania, nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersi. 

Interakcje

Nie są znane.

Cena

Olbas® Oil, cena 100% 23.5 zł

Preparat zawiera substancję: Eucalyptus oil, Juniperus oil, Menthol, Mentha oil, Methyl salicylate, Caryophyllum oil, Cajeput oil, Levomenthol

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."