Okuzell forte

Hialuronian sodu (0,4%). Roztwór zawiera wodoroortofosforan disodu dwunastowodny i diwodoroortofosforan sodu jednowodny; nie zawiera substancji konserwujących.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Okuzell forte but. 10 ml, krople do oczu, roztw. 22.99 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny. Hialuronian sodu to substancja mukomimetyczna, mukoadhezyjna i wiskoelastyczna, która poprawia stabilność filmu łzowego i sprawia, że powierzchnia oka jest nawilżona, nawodniona i chroniona. Butelka jest wyposażona w wielodawkowy dozownik (Ophthalmic Squeeze Dispenser: OSD). OSD zabezpiecza roztwór przed rozwojem bakterii, dzięki czemu pozostaje on sterylny do 120 dni od pierwszego użycia.

Dawkowanie

Dospojówkowo. 1 kropla 2-3 razy dziennie do każdego oka. Przed podaniem innych preparatów do oczu należy odczekać co najmniej 10-15 min.

Wskazania

Podrażnienia, uczucie wysuszenia, pieczenia oraz obecności ciała obcego w oku spowodowane oddziaływaniem czynników środowiskowych, takich jak wiatr, słońce, suche powietrze, słona woda, dym, nadmierne oświetlenie, klimatyzacja, ogrzewanie, długotrwałe korzystanie z komputera lub w wypadku operacji oczu, zapalenia spojówek oraz długotrwałego stosowania soczewek.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Równoczesne stosowanie czwartorzędowych soli amonowych.

Środki ostrożności

U niektórych pacjentów z poważnym uszkodzeniem rogówki zgłoszono przypadki zwapnienia rogówki po zastosowaniu kropli do oczu zawierających fosforany - nie zaleca się stosowania preparatu przez pacjentów z poważnym uszkodzeniem powierzchni rogówki (znaczna erozja lub owrzodzenie rogówki).

Cena

Okuzell forte, cena 100% 22.99 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."