Ocuvite® Max

1 saszetka zawiera: 180 mg DHA pochodzenia roślinnego, 180 mg witaminy C, 30 mg witaminy E, 15 mg cynku, 10 mg luteiny, 2 mg zeaksantyny. Preparat może zawierać śladowe ilości lecytyny sojowej.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Ocuvite® Max 30 saszetek, proszek doustny 32.15 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety, którego składniki wspomagają zachowanie prawidłowego widzenia. Luteina i zeaksantyna to karotenoidy obecne w dużej ilości w plamce żółtej oka. Witaminy C, E i cynk pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. DHA i cynk wspomagają zachowanie prawidłowego widzenia. Korzystne działanie DHA występuje w przypadku spożywania 250 mg DHA dziennie.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 saszetka dziennie, po posiłku. Zawartość 1 saszetki wsypać bezpośrednio na język i po rozpuszczeniu, połknąć. W razie potrzeby popić niewielka ilością wody. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Uzupełnienie diety dla osób dorosłych w wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, witaminy, cynk oraz karotenoidy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Ciąża i laktacja

Kobiety w ciąży i matki karmiące piersią przed użyciem powinny skonsultować się z lekarzem.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zrównoważonej diety są nie zbędne dla zachowania dobrego stanu zdrowia.

Cena

Ocuvite® Max, cena 100% 32.15 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."