Oculocin Propo

Preparat zawiera: glicerynę, ekstrakt z aloesu (Aloe vera), ekstrakt propolisu, ekstrakt z rumianku (Matricaria chamomilla), sodu chlorek, kwas borowy, sodu tetraboran, disodowy wersenian (EDTA), wodę oczyszczoną.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Oculocin Propo 10 minimsów po 0,5 ml , krople do oczu 23.1 zł 2019-04-05

Działanie

Krople przemywają i nawilżają powierzchnię oka przywracając fizjologiczne mechanizmy chroniące przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Preparat zapewnia uczucie ulgi i świeżości. Nie zawiera konserwantów. Preparat może być stosowany przez osoby noszące soczewki kontaktowe.

Dawkowanie

Miejscowo: zakraplać 1-2 krople do każdego oka. Krople można zakraplać tak często, jak to konieczne. Soczewki należy założyć co najmniej 2 minuty po zakropleniu preparatu.

Wskazania

Krople stosuje się do zaczerwienionych, podrażnionych i zmęczonych oczu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Uwagi

Jednorazowy pojemnik należy wyrzucić po 24 godz. od otwarcia. Nie zamrażać. Nie należy stosować, jeśli w roztworze widoczne są cząsteczki. W przypadku gdyby po zastosowaniu preparatu wystąpiło podrażnienie należy skonsultować się z lekarzem.

Cena

Oculocin Propo, cena 100% 23.1 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."