Novoscabin

Płyn zawiera 10% benzoesanu benzylu, parafinę płynną, substancje zapachowe.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Novoscabin 120 ml, płyn na skórę 35.8 zł 2019-04-05

Działanie

Płyn do stosowania na skórę. Benzoesan benzylu niszczy roztocza świerzbowca ludzkiego poprzez oddziaływanie na ich układ nerwowy.

Dawkowanie

Przed zastosowaniem preparatu należy wziąć gorącą kąpiel trwającą 10 min., używając szarego mydła. Po osuszeniu skóry, należy wcierać delikatnie preparat w skórę na całej powierzchni ciała za wyjątkiem twarzy i szyi (szczególnie między palcami, pod pachami, w pachwinach, na podbrzuszu), aż skóra będzie sucha. Należy pozostawić preparat na skórze przez 24 godziny, następnie umyć ciało w gorącej wodzie, używając szarego mydła oraz wytrzeć je czystym ręcznikiem. Stosować przez 4 kolejne dni, najlepiej wieczorem. Stosować u wszystkich domowników.

Wskazania

Do stosowania u osób przebywających w miejscach o dużym ryzyku zakażenia świerzbem. Pielęgnuje skórę dotkniętą świerzbem, świądem lub wysypką.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Cena

Novoscabin, cena 100% 35.8 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."