Nova T 380

Miedź, srebro, polietylen, baru siarczan, żelaza tlenek.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Nova T 380 1 szt., wkładka domaciczna 121.49 zł 2019-04-05

Działanie

Spirala działa lokalnie uniemożliwiając zapłodnienie. Produkt odziaływuje na plemniki, komórkę jajową i jej transport do jajowodu. Do używania przez okres 5 lat.

Dawkowanie

Wkładkę domaciczną zakłada położna lub lekarz. Spiralę można założyć w którymkolwiek momencie cyklu miesiączkowego, ale zazwyczaj zabieg przeprowadza się tydzień po zakończeniu menstruacji, aby mieć pewność, że kobieta nie jest w ciąży.

Wskazania

Antykoncepcja.

Przeciwwskazania

Ciąża lub podejrzenie ciąży, duże ryzyko wystąpienia zapalenia narządu rodnego lub trwanie tego zapalenia, zapalenie macicy w okresie trzech miesięcy po porodzie lub zabiegu usunięciu ciąży, krwawienie z pochwy bez ustalonej przyczyny. Obfite miesiączki, anemia lub mięśniaki macicy mogą stanowić przeciwwskazanie do zastosowania spirali miedzianej.

Środki ostrożności

Należy natychmiast skontaktować się z położną/lekarzem, jeżeli wystąpi jakiś z podanych niżej objawów: przypominające skurcze bóle w dole brzucha i przypadki zasłabnięcia, jeżeli podejrzewasz infekcję. Może się objawiać bólem, gorączką i upławami, menstruacja jest opóźniona lub podejrzewasz ciążę, spirala przesunęła się lub wypadła, albo nie możesz wyczuć w pochwie nitek. Jeżeli wystąpią silne krwawienia i znacznie zmieni się przebieg miesiączki.

Cena

Nova T 380 , cena 100% 121.49 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."