Nerwobonisol

100 g preparatu zawiera: 30 g wyciągu z liścia melisy, 15 g nalewki z szyszek chmielu, 15 g nalewki z kwiatu rumianku, 15 g nalewki z ziela serdecznika, 15 g nalewki z kwiatostanu głogu, 10 g nalewki z korzenia kozłka lekarskiego. Preparat zawiera etanol.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Nerwobonisol 100 g, płyn doustny

Chamomilla recutita,

Crataegus sp.,

Humulus lupulus,

Melissa officinalis,

Valeriana officinalis,

Leonurus cardiaca

19.8 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat tradycyjnie stosowany w wymienionych wskazaniach, jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci od 12 rż: stosować 1-3 razy dziennie w zależności od nasilenia objawów chorobowych po 2,5 ml leku (do kieliszka wody nalać ok. 1 małej łyżeczki preparatu). W przypadku wystąpienia trudności w zasypianiu na tle nerwowym, można zastosować jednorazowo podwójną dawkę (5 ml) na 0,5 h przed snem. Dzieci poniżej 12 rż.: nie stosować.

Wskazania

Pomocniczo w stanach napięcia nerwowego oraz trudnościach w zasypianiu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu lub inne rośliny z rodziny astrowatych.

Środki ostrożności

Preparat zawiera do 70% alkoholu, czyli do 1,42 g w jednej dawce (2,5 ml), co odpowiada 36 ml piwa lub 15ml wina na dawkę. Zawartość alkoholu należy uwzględnić przed zastosowaniem u dzieci, osób z grup ryzyka (np. pacjentów z chorobami wątroby lub padaczką) oraz osób z chorobą alkoholową.  Stosowania preparatu u dzieci poniżej 12 rż. nie jest zalecane. Ewentualne stosowanie należy skonsultować z lekarzem.

Niepożądane działanie

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości na składniki preparatu lub zgaga. W takim przypadku należy zaprzestać stosowania leku.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Preparat może osłabić zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn w ruchu.

Cena

Nerwobonisol, cena 100% 19.8 zł

Preparat zawiera substancję: Chamomilla recutita, Crataegus sp., Humulus lupulus, Melissa officinalis, Valeriana officinalis, Leonurus cardiaca

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."