Nervosol K

1 ml preparatu zawiera: 1 ml wyciągu złożonego korzenia kozłka lekarskiego, ziela melisy, korzenia arcydzięgla, szyszki chmielu oraz lawendy wąskolistnej. Preparat zawiera etanol.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Nervosol K but. 100 ml, płyn doustny

Archangelica officinalis,

Humulus lupulus,

Melissa officinalis,

Valeriana officinalis,

Lavandula officinalis

16.44 zł 2019-04-05

Działanie

Tradycyjny preparat roślinny do stosowania w określonych wskazaniach wynikających wyłącznie z długiego okresu stosowania.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: dawka jednorazowa 2-5 ml płynu (co odpowiada 44-110 kropli lub około 0,5-1 łyżeczki płynu) 1-3 razy na dobę. Dzieci poniżej 12 lat: nie stosować. Nie zaleca się przyjmowania dłużej niż 7 dni.

Wskazania

Tradycyjnie jako środek uspokajający w łagodnych stanach napięcia nerwowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Nie podawać dzieciom poniżej 12 lat.

Środki ostrożności

Po zastosowaniu preparatu należy unikać ekspozycji na światło słoneczne. Nie zaleca się stosowania u osób z chorobą alkoholową, z chorobą wątroby lub z padaczką. Lek zawiera 50-57% (V/V) etanolu. Jednorazowa dawka 5 ml zawiera 2,25 g etanolu, co odpowiada 57 ml piwa lub 24 ml wina, natomiast dawka jednorazowa 2 ml zawiera 0,9 g etanolu, co odpowiada 22,8 ml piwa lub 9,6 ml wina.

Niepożądane działanie

Możliwe jest wystąpienie nadwrażliwości skóry na światło słoneczne. W takim przypadku lub w przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych należy przerwać stosowanie preparatu.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn po przyjęciu leku. Preparat upośledza zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn przez około 2 h. Po przyjęciu preparatu alkohol może być wykrywany przez przyrządy do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu przez około 30 min.

Interakcje

Możliwe nasilenie działania innych leków uspokajających i nasennych.

Cena

Nervosol K, cena 100% 16.44 zł

Preparat zawiera substancję: Archangelica officinalis, Humulus lupulus, Melissa officinalis, Valeriana officinalis, Lavandula officinalis

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."