Nervomix Forte

1 kaps. zawiera sproszkowane zioła: 210 mg korzenia kozłka lekarskiego, 52,5 mg szyszek chmielu, 52,5 mg liścia melisy, 35 mg ziela dziurawca.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Nervomix Forte 60 kaps., kaps.

Humulus lupulus,

Hypericum perforatum,

Melissa officinalis,

Valeriana officinalis

34.3 zł 2019-04-05

Działanie

Lek pochodzenia naturalnego o działaniu uspokajającym i ułatwiającym zasypianie.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci od 12 lat: 2-4 kaps. 3 razy na dobę, w zależności od nasilenia objawów. Maksymalna dawka dobowa wynosi 12 kaps. Nie stosować dłużej niż 3 tyg. Jako środek ułatwiający zasypianie: dawkę jednorazową (2-4 kaps.) przyjąć 1/2-1 h przed snem. Kapsułki należy popić co najmniej 1/2 szklanki płynu, nie rozgryzać.

Wskazania

Preparat tradycyjnie stosowany w przejściowych stanach nadpobudliwości nerwowej i zaburzeniach zasypiania.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Ze względu na zawartość ziela dziurawca, podczas należy unikać ekspozycji na promienie ultrafioletowe (opalanie, solarium). Ze względu na brak danych nie należy stosować u dzieci do 12 lat.

Niepożądane działanie

Sporadycznie mogą wystąpić objawy nietolerancji na korzeń kozłka, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, uczucie zmęczenia, nadwrażliwość na światło u osób o jasnej karnacji.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Uwagi

Preparat może upośledzać sprawność psychofizyczną, zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu, dlatego nie zaleca się przyjmować go przed planowanym prowadzeniem pojazdu lub obsługą maszyn.

Interakcje

Nie stosować jednocześnie z innymi lekami uspokajającymi oraz z teofiliną, cyklosporyną, warfaryną, digoksyną, doustnymi środkami antykoncepcyjnymi i alkoholem.

Cena

Nervomix Forte, cena 100% 34.3 zł

Preparat zawiera substancję: Humulus lupulus, Hypericum perforatum, Melissa officinalis, Valeriana officinalis

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."