Nervinex fix

1 saszetka preparatu zawiera: 0,4 g szyszki chmielu, 0,4 g liścia melisy, 0,4 g liścia serdecznika, 0,4 g owocu róży, 0,2 g kwiatu lawendy i 0,2 g korzenia arcydzięgla.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Nervinex fix 25 torebek 2 g, mieszanka ziołowa w torebkach do zaparzania

Archangelica officinalis,

Humulus lupulus,

Melissa officinalis,

Rosa sp.,

Leonurus cardiaca,

Lavandula officinalis

6.49 zł 2019-04-05

Działanie

Roślinny preparat leczniczy stosowany tradycyjnie, którego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i osoby w podeszłym wieku: 1 saszetkę (2 g) ziół zalać szklanką wrzącej wody, pozostawić pod przykryciem 10 min. Pić do 4 razy dziennie po szklance naparu. Nie zaleca się systematycznego stosowania ze względu na wzrost ryzyka wystąpienia objawów niepożądanych. Dzieci i młodzież poniżej 18 rż.: nie zaleca się stosowania.

Wskazania

Tradycyjnie stosuje się w nadmiernej pobudliwości nerwowej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki mieszanki.

Środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18 rż. W okresie stosowania leku należy unikać opalania się na słońcu i naświetlania promieniami UV. Jeśli objawy nie ustąpią lub nasilą się po 7 dniach stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem lub zastosować inne leczenie.

Niepożądane działanie

W pojedynczych przypadkach możliwe jest wystąpienie nadwrażliwości skóry na światło. W takim przypadku oraz w przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych zalecane jest odstawienie preparatu.

Ciąża i laktacja

Stosowanie preparatu jest przeciwwskazane w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Ze względu na przypisywane działanie uspokajające, nie zaleca się wypijania naparu przed planowanym prowadzeniem pojazdu lub obsługą urządzeń mechanicznych.

Cena

Nervinex fix, cena 100% 6.49 zł

Preparat zawiera substancję: Archangelica officinalis, Humulus lupulus, Melissa officinalis, Rosa sp., Leonurus cardiaca, Lavandula officinalis

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."