NeoCapsiderm® maść

Maść zawiera: olejek terpentynowy, olejek eukaliptusowy, kamforę, wyciąg z pieprzowca.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
NeoCapsiderm® maść 30 g, maść 7.3 zł 2019-04-05

Działanie

Maść rozgrzewająca i energetyzująca. Zawiera wyciąg z pieprzowca, kamforę oraz olejki eteryczne przywracające stopniowe i długotrwałe uczucie ciepła. Maść posiada właściwości hipertermalne, dzięki którym szybko eliminuje symptomy zmęczenia oraz dyskomfort towarzyszący bólom mięśni, stawów i kręgosłupa. Rozluźnia mięśnie, pomaga likwidować zakwasy. Daje uczucie odprężenia w trakcie masażu.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Oczyszczoną powierzchnię skóry pokryć cienką warstwą maści i delikatnie wmasować. Stosować kilka razy dziennie.

Wskazania

Do masażu i rozgrzewających terapii manualnych; w rozgrzewaniu mięśni przed wysiłkiem fizycznym; w stanach przemęczenia mięśni po wysiłku fizycznym; u osób starszych mających problemy z układem mięśniowym i stawowym; u osób aktywnych, uprawiających sport; u osób ciężko pracujących fizycznie.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Nie stosować na otwarte rany i w miejscach przerwania ciągłości skóry. Dzieci w wieku <7 lat. Ciąża.

Środki ostrożności

Pojawienie się czerwonego zabarwienia skóry jest objawem naturalnego wzrostu jej ukrwienia. Na początku terapii można odczuwać mrowienie, pieczenie. Nie zaleca się stosowania gorącej kąpieli przed lub po aplikacji. Chronić oczy przed kontaktem z maścią.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w ciąży.

Cena

NeoCapsiderm® maść, cena 100% 7.3 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."