Neo-Tormentil

100 g preparatu zawiera: 20 g tlenku cynku, 2 g ichtamolu, 1 g boraksu, 8 g nalewki z kłącza pięciornika. Preparat zawiera lanolinę.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Neo-Tormentil tuba 20 g, maść

Biborate sodium,

Potentilla tormentilla,

Zinc oxide,

Ammonium bituminosulfonate

6.35 zł 2019-04-05

Działanie

Preparat o skojarzonym działaniu ściągającym i przeciwzapalnym. Działa wysuszająco na skórę, przyspiesza ziarninowanie i gojenie się ran. Substancje czynne preparatu ulegają wchłanianiu z miejsca podania. Lek wykazuje działanie wyłącznie miejscowe. Podczas stosowania u niemowląt i małych dzieci, a także na duże powierzchnie uszkodzonej skóry do krążenia ogólnego może przenikać boraks, który w około 50% jest wydalany wraz z moczem w ciągu 24 h.

Dawkowanie

Miejsca chorobowo zmienione pokrywa się cienką warstwą maści kilka razy dziennie.

Wskazania

Leczenie trudno gojących się drobnych skaleczeń oraz ziarninujących małych ran.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą lub na kwas borowy. Preparatu nie należy stosować u noworodków i niemowląt z uszkodzoną skórą.

Środki ostrożności

Preparatu nie należy stosować na rozlegle rany i skaleczenia. Zawiera lanolinę i może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Niepożądane działanie

U niemowląt, małych dzieci lub przy długotrwałym stosowaniu na duże powierzchnie uszkodzonej skóry, boraks może się wchłaniać i wywierać uogólnione działania niepożądane. Częstość nieznana: brak łaknienia, niedokrwistość, stany splątania, drgawki, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (w tym: wymioty, biegunki), zaburzenia menstruacji, osłabienie.

Ciąża i laktacja

W celu zachowania ostrożności zaleca się unikanie stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwagi

Preparat nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Cena

Neo-Tormentil, cena 100% 6.35 zł

Preparat zawiera substancję: Biborate sodium, Potentilla tormentilla, Zinc oxide, Ammonium bituminosulfonate

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."