Neo-Aesculan®

1 g preparatu zawiera: 50 mg suchego wyciągu z kory kasztanowca i 5 mg chlorowodorku lidokainy.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Neo-Aesculan® tuba 30 g, żel doodbytniczy

Aesculus hippocastanum,

Lidocaine hydrochloride

22.85 zł 2019-04-05

Działanie

Tradycyjny preparat leczniczy stosowany w wymienionych wskazaniach, jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Preparat o miejscowym działaniu znieczulającym, ściągającym, łagodnym przeciwzapalnym.

Dawkowanie

Doobytniczo. Dorośli: 2-3 razy na dobę, aż do ustąpienia ostrych objawów. Następnie dawkę można zmniejszyć stosując żel raz na dobę. Nałożyć żel za pomocą załączonej kaniuli na chore miejsce lub wcisnąć do odbytnicy ok. 0,5-1,0 g (pasmo żelu o długości ok. 2 cm). W przypadku braku poprawy po 7 dniach stosowania preparatu należy skontaktować się z lekarzem. Dzieci i młodzież poniżej 18 lat: nie zaleca się stosowania.

Wskazania

Choroba hemoroidalna. Preparat wskazany jest do stosowania u dorosłych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; uczulenie na amidowe środki miejscowo znieczulające i/lub na rośliny z rodziny astrowatych (złożonych).

Środki ostrożności

W przypadku wystąpienia nasilonego krwawienia z odbytu, krwi w stolcu lub silnych dolegliwości bólowych należy skonsultować się z lekarzem.

Niepożądane działanie

Dotychczas nie stwierdzono występowania działań niepożądanych preparatu. Użycie miejscowe preparatów z lidokainą może powodować sporadycznie wystąpienie reakcji uczuleniowej, rzadko wstrząs anafilaktyczny. Balsam peruwiański, olejek rumiankowy i etylu parahydroksybenzoesan mogą powodować wystąpienie reakcji alergicznej (może być spóźniona). Bronopol może wywoływać miejscowe podrażnienie skóry (zapalenie skóry kontaktowe).

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i podczas karmienia piersią.

Interakcje

Nie zaleca się równoczesnego stosowania doodbytniczo innych leków miejscowo znieczulających. Istnieje teoretyczne ryzyko nasilenia działania preparatów przeciwzakrzepowych przy równoczesnym stosowaniu wyciągu z kasztanowca. Zaleca się, aby pacjenci stosujący wyciąg z kasztanowca równocześnie z preparatami przeciwzakrzepowymi, np. warfaryną, dokładnie obserwowali występujące objawy w celu wykrycia ewentualnych oznak nasilonego krwawienia.

Cena

Neo-Aesculan®, cena 100% 22.85 zł

Preparat zawiera substancję: Aesculus hippocastanum, Lidocaine hydrochloride

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."