Nebutac® 3%

Chlorek sodu: 3 g, woda oczyszczona q.s. 100 ml.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Nebutac® 3% 30 ampułek po 4 ml, roztw. do inh. 21.0 zł 2019-04-05

Działanie

Wyrób medyczny. Sterylny hipertoniczny roztwór chlorku sodu 3% w ampułkach do inhalacji. Nie zawiera konserwantów.

Dawkowanie

Zaleca się stosowanie 1 ampułki jednodawkowej 2-4 razy dziennie. Oderwać ampułkę i otworzyć ją, odkręcając górną część. Wlać roztwór do inhalacji do nebulizatora. Roztwór może być stosowany z nebulizatorami pneumatycznymi lub ultradźwiękowymi.

Wskazania

Preparat pobudza usuwanie wydzieliny w dolnym odcinku dróg oddechowych na skutek osmotycznego działania (np. w przypadku mukowiscydozy, rozstrzeni oskrzeli, zapalenia oskrzelików); zapobiega wysuszaniu śluzu oskrzelowego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Wyłącznie do jednorazowego użytku. Stosować wyłącznie do inhalacji. Nie do wstrzykiwań. W razie skłonności do rozwoju duszności lub nadwrażliwości nie wolno stosować roztworu do inhalacji bez nadzoru lekarza. Nie mieszać z innymi lekami. Przed użyciem sprawdzić, czy nie nastąpiło uszkodzenie jednodawkowej ampułki - nie używać uszkodzonej ampułki. Po otwarciu jednodawkowej ampułki nie wolno jej używać powtórnie. Ponowne użycie ampułki może prowadzić do powstania ryzyka podania zanieczyszczonego roztworu.

Niepożądane działanie

W rzadkich przypadkach może wystąpić przejściowe podrażnienie (np. kaszel) lub odwracalne zwężenie oskrzeli. Zaleca się wstępne leczenie środkami rozszerzającymi oskrzela. W razie wystąpienia działań niepożądanych należy przerwać leczenie i zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Cena

Nebutac® 3%, cena 100% 21.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."