Multi-Gyn ActiGel

Kompleks bioaktywnych polisacharydów 2QR (Galactoarabinan Polyglucoronic Acid Crosspolymer), Xanthan Gum, Glycerin, Caprylyl Glycol.

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Multi-Gyn ActiGel 50 ml, żel dopochwowy 45.0 zł 2019-04-05

Działanie

Dopochwowy żel blokując szkodliwe drobnoustroje, zapobiega i leczy bakteryjne zakażenie pochwy (BV). Przywraca optymalną kwasowość pochwy (wartość pH) i wspiera odbudowę naturalnej flory bakteryjnej w pochwie, zapobiegając występowaniu dolegliwości. Daje ulgę bezpośrednio po aplikacji. Redukuje nieprzyjemny zapach i upławy. Łagodzi świąd i pieczenie pochwy. Przebadany klinicznie.

Dawkowanie

Dopochwowo. Żel można stosować tak często, jak potrzeba. Każdorazowo, gdy odczuwane są dolegliwości takie, jak świąd, tkliwość, podrażnienie, bądź w celu zapobiegania tym dolegliwościom. W leczeniu bakteryjnego zakażenia pochwy (BV) z występowaniem upławów i/lub nieprzyjemnego zapachu: stosować obficie dopochwowo, co najmniej 2 razy dziennie przez okres minimum 5 dni. W celu zapobiegania upławom, nieprzyjemnemu zapachowi i podobnym dolegliwościom lub w celu przeciwdziałania rozwojowi drożdżaków: stosować raz na 3 dni. W przypadku nieprzyjemnych dolegliwości pochwowych, takich jak świąd, podrażnienia, tkliwość, zaczerwienie i bolesność: stosować obficie co najmniej raz dziennie lub ilekroć pojawią się dolegliwości. Okres leczenia każdorazowo nie powinien trwać dłużej niż 30 dni. Leczenie można powtarzać. W przypadku utrzymywania się lub nawracania dolegliwości zawsze należy skontaktować się z lekarzem.

Wskazania

Zapobieganie i leczenie dolegliwości pochwowych wywołanych przez bakterie.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

Reakcje alergiczne na preparat występują bardzo rzadko. Osoby, które wiedzą, że są uczulone na substancje ziołowe, powinny przetestować żel, nanosząc niewielką jego ilość na wewnętrzną stronę przedramienia. Pojawienie się swędzenia i zaczerwienienia świadczy o uczuleniu na jeden ze składników preparatu - w takim przypadku nie należy go stosować.

Ciąża i laktacja

Nie są znane żadne przeciwskazania do stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią. Stosowanie preparatu może zmniejszać aktywność nasienia. Kobiety chcące zajść w ciążę nie powinny stosować żelu przez kilka godzin po stosunku.

Uwagi

Po zastosowaniu żelu może być odczuwalne lekkie szczypanie - jest to normalne uczucie, które ustępuje w ciągu kilku minut. Zabarwienie żelu może różnić się, od bezbarwnego do bursztynowego - nie ma to wpływu na skuteczność oraz bezpieczeństwo.

Interakcje

Żel można stosować jednocześnie z lekami.

Cena

Multi-Gyn ActiGel, cena 100% 45.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."