Multi Balans

1 kaps. zawiera: 150 mg wyciągu z korzenia witanii ospałej - Ashwagandha (w tym 15 mg witanolidów glikozydowych), 40 mg wyciągu z kory magnolii (w tym 10 mg magnololu i 10 mg honokiolu), 6 mg kwasu pantotenowego (100% RWS), 1,4 µg witaminy B6 (100% RWS), 200 µg kwasu foliowego (100% RWS), 50 µg witaminy D (1000% RWS), 2,5 µg witaminy B12 (100% RWS).

Nazwa Zawartość opakowania Substancja czynna Cena 100% Ost. modyfikacja
Multi Balans 30 szt., kaps. 29.0 zł 2019-04-05

Działanie

Suplement diety dla osób chcących zachować równowagę ciała i umysłu. Związki chemiczne zawarte w Ashwagandha (witania ospała) poprawiają kondycję fizyczną i psychiczną organizmu; wywierają pozytywny wpływ na koncentrację i pamięć; pomagają walczyć ze stresem i ogólnym osłabieniem organizmu. Magnolol/honokiol należą do związków polifenolowych pozyskiwanych m.in. z magnolii, polecane są pomocniczo w zaburzeniach nastroju i bezsenności. Witamina B6 (pirydoksyna) opowiada za m.in. za prawidłowe działanie układu nerwowego, biorąc udział w syntezie neuroprzekaźników. Witamina B12 (cyjanokobalamina) ma olbrzymi wpływ na proces krwiotwórczy oraz prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Kwas foliowy (witamina B9) odgrywa rolę w prawidłowych podziałach komórkowych, szczególnie istotny dla tkanek o intensywnym wzroście; jest niezbędny w procesie tworzenia osłony mielinowej we włóknach nerwowych. Witamina B5 (kwas pantotenowy) uczestniczy w kluczowych reakcjach biochemicznych w organizmie, takich jak: metabolizm tłuszczów, białek i węglowodanów; synteza hormonów steroidowych; wytwarzanie przeciwciał; kontrola procesów wzrostowych i regeneracyjnych. Witamina D wpływa na przemiany wapnia i fosforu w organizmie, co prowadzi do prawidłowej mineralizacji kości.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 kaps. dziennie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Wskazania

Uzupełnienie diety w stanach zmęczenia psychicznego i fizycznego oraz w sytuacjach narażenia na stres.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania u dzieci.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Cena

Multi Balans, cena 100% 29.0 zł

Preparat zawiera substancję:

Lek refundowany: NIE
Informacje o lekach dostarcza:

"Właściciel portalu Poradnikzdrowie.pl nie jest właścicielem Bazy Leków. Dostawca bazy leków oświadcza i informuje, że dokłada wszelkich starań, aby wszystkie opisy leków były zgodne z obowiązującym stanem wiedzy, a także oświadcza jednocześnie, że podstawowe znaczenie prawne ma zawsze ulotka dołączona do konkretnego leku, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia."